Kurumuş Rimellere Pratik Çözümler

Kurumuş Rimellere Pratik Çözümler
  • 1 Star
    Loading...

Kurumuş Rimellere Pratik Çözümler

Rimel ya da diğer bir adı ile maskara bir kadının makyaj yaparken kullanmış olduğu ürünlerden biridir. Özellikle kirpiklerin görünümünü güçlendirmek ve daha belirgin bir hâle getirebilmek için kullanılmakta olan bu ürün zaman içerisinde ağzının açık kalmasından dolayı kuruyabilmektedir.  Yalnızca ürünün ağzının açık kalmasından değil, aynı zamanda içerisinde mevcut olan ürünün azalmış olmasından dolayı da kuruma yapabilmektedir. Böyle anlarda rimelleri daha iyi bir şekilde kullanabilmek için pratik bir çözüm önerisine ihtiyaç duyabilirsiniz. Kurumuş rimellere pratik çözümler son derece kolaydır. Hem kolay hem de oldukça kısa zamanınızı alacak olan bu yöntemler ile birlikte kurumuş olan rimellerinizi eski hâline getirerek kullanımınızı kolaylaştırabilir ve memnun kalabilirsiniz.

 

Kurumuş Rimeller İçin Öneriler

Kurumuş rimeller için öneriler aslında son derece fazladır ve oldukça da kolaydır. Kurumuş rimeller için yapılması gereken en basit şeyler rimellerin içerisine birkaç damla yağ damlatmak olacaktır. Elbette bu damlatılacak olan zeytinyağı ya da başka bir gıdasal yağ değil, kozmetik alt yapıya sahip olan doğal yağlardan olmalıdır. Örneğin hint yağı kullanım alanına göre farklı özelliklere sahip olsa da aslında kıl kökleri için son derece faydalı olan bir yağdır. Siz de bu yağı kurumuş rimellerinizin içerisine damlatarak hem rimellerinizi yumuşatarak son derece kolay bir şekilde kullanabilirsiniz hem de kirpiklerinize bu rimeli uyguladığınız zaman aynı zamanda güzel bir kirpik bakımı da yapmış olacaksınız.

 

Kurumuş Rimellere Pratik Çözümler

Kurumuş Rimellere Pratik Çözümler

Kurumuş Rimele Yağ Damlatılması

Kurumuş olan rimeller gerek rimelin azalmasından gerekse de ürünün kapağının açık kalmasından kaynaklanarak kurumuş olabilir. Siz de kurumuş olan rimelinizi daha iyi bir şekilde kullanabilmek istiyorsanız o zaman kurumuş rimelinizin içerisine hint yağı, badem yağı, jojoba yağı, kayısı yağı gibi doğal özelliklere sahip olan yağları damlatarak eskisi gibi son derece rahat bir şekilde kullanabilme imkânına sahip olabilirsiniz. Üstelik damlatmış olduğunuz yağlar kurumuş olan rimelinizi eski hâlinize getirirken bir yandan da kirpiklerinizin ihtiyacı olan bakımı oldukça iyi bir şekilde yaparak kirpiklerinizin daha sağlıklı, daha canlı, daha uzun olmasını sağlamaktadır.

 

Kurumuş Rimellere Pratik Çözümler

Kurumuş Rimellere Pratik Çözümler

Rimellerin Kurumaması İçin Ne Yapmak Gerekmektedir?

Kullanmakta olduğunuz rimellerin kurumaması için rimellerinizin ağzını açık bırakmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra çok soğuk yerlerde muhafaza ederseniz rimellerinizde donmalar yaşayabilirsiniz. Bunun önüne geçebilmek için oda sıcaklığına sahip olan yerlerde muhafaza etmeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Kirpiklerinizin donduğunu düşünüyorsanız o zaman bir kâsenin içerisinde sıcak su koyabilir ve rimellerinizi on dakika kadar bu suyun içerisinde bekleterek rimellerinizin içerisinde medyana gelmiş olan donmanı engellemiş olabilirsiniz. Rimellerinizin donmaya ve kurumaya başladığını hissediyorsanız ürünün içerisinde doğal yağlardan bir miktar ekleyerek hem kurumuş olan rimelleri eski hâline getirebilirsiniz hem de kirpiklerinizin ihtiyacı olan bakımı yapabilirsiniz.

OKUYUCU YORUMLARI