Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır ?

Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır ?
  • 1 Star
    Loading...

Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır ?

Kadınların çoğu güne makyaj yaparak başlar ve bu makyajı gün içinde tazeleme hissi duyar. Makyaj hem sağlık hem de güzellik açısından çok önemli bir konudur. Kadınlar hem kusursuz makyaj yapmak hem de yaptığı makyaj ile kusursuz görünmek isterler.

 

Adım Adım Kusursuz Makyaj Uygulaması:

 

Cilt Temizliği

Makyaja başlamadan önce kusursuz bir görünüm için mutlaka cildinizi temizlemeniz gerekir. Bunun için cilt yapınıza uygun olan bir tonik ile cildinizi temizleyip canlandırabilirsiniz.

Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır ?

Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır ?

 

Makyaj Malzemeleri

Her makyaj malzemesi cilt tipinize uygun olmayacağından cilt tipinize uygun olarak seçtiğiniz makyaj malzemeleri kullanmalısınız. Cilt tipiniz yağlı ise makyajınızın bozulmaması için makyaj sabitleyici kullanmanız gerekir. Kuru bir cilt tipiniz varsa tonik ile cildinizi nemlendirmelisiniz.

Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır ?

Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır ?

 

Makyaj Uygulaması

Sırası ile ten, göz ve dudak makyajı yapmalısınız. Bu uygulamalar için kullanacağınız makyaj malzemeleri kusursuz bir makyaj için gerekli olan malzemeler olmalıdır.

 

Ten Makyajı:

Harika bir makyaj için ilk zemini cilt tipinize ve cilt tonunuza uyumlu olan fondöten ile oluşturabilirsiniz. Fondöten teninizdeki kusurları ve pürüzleri gizleyecektir. Makyaj süngeri ile kusurlarınız iyice kapatana kadar fondöteni uygulamalısınız. Eğer cildinizde lekeler var ise kapatıcı kullanarak lekeleri gizleyebilirsiniz. Pudra kullanımı krem görüntüsünde olan fondötenin parlamasını engellemek içindir. Pudra kullanmak isterseniz bu işlem bittikten sonra allık kullanarak canlı ve ışıltılı bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

Göz Makyajı:

Kusursuz bir makyajın en belirgin noktası şüphesiz göz makyajıdır. Bu nedenle anlamlı ve çekici bakışlar oluşturmalısınız. Öncelikle göz farı kullanmalısınız. Kaşlarınızın altına ve göz kapaklarınıza far uygulamalısınız. Eğer taşan far kalıntıları varsa bunları makyaj süngeri ile temizleyebilirsiniz. Sonra eyeliner uygulamanız gerekir. Daha çekici bakışlar için eyeliner kullanmanız şarttır. Kalem eyeliner daha rahat uygulandığı için tercihiniz kalem eyeliner olmalıdır. Son olarak da maskara ile kirpiklerinizi daha belirgin bir hale getirebilirsiniz. Göz kalemi ile de gözlerinizi belirginleştirmeyi unutmamalısınız.

 

Dudak Makyajı:

Rujunuzu makyaj renginize ve kıyafetinizin rengine göre seçmelisiniz. Koyu renk bir ruj sürecekseniz, öncelikle dudak kalemi ile dudak sınırlarınızı belirleyebilirsiniz. Rujunuzun daha parlak görünmesi için dudak parlatıcısı ile makyajınızı sonlandırabilirsiniz.

OKUYUCU YORUMLARI