Lazer Epilasyon Zararlı mı¿

  • 1 Star
    Loading...

lazer epilasyon zararlımı Kabul edelim hepimiz şikayetçiyiz bu kıl tüy işinden. Elimizde şans olsa temelli kurtulmayı seçeriz. Ağdadır bıçaktır bunlar tahriş, şişlik, yanma, sıyrık demek ama huylu huyundan kolay geçmiyor tabii. Lazer epilasyon toptan çözüm olabilir mi dersiniz ?

Lazer epilasyonda kıl köklerine ışın tutuluyor. Kökü ışını emiyor ve yok oluyor. Temiz iş.

Lazer epilasyon yöntemi hemen her bölgede istenmeyen tüylerde etkili oluyor. Yüzde, bacakta, kol ve koltukaltında, bikini çizgisinde özellikle iyi sonuç veriyor.

Duyarlılık: Lazer ışınları kalın ve koyu renkli tüyleri hedef alıyor. Cilde ya da dokuya zarar vermiyor.

Hız: Her vuruş saniyenin küçücük bir kısmında gerçekleşiyor ve eşzamanlı olarak birçok tüyü hedef alıyor.

Öngörülebilirlik: Kullananların %90 ’ı 3 ila 5 seansta kıllarda azalma olduğunu söylüyor.

Lazer epilasyon kılların üstünden geçmek diye anlaşılmamalı. Bu bazı riskleri olan tıbbi bir müdahale. Uygulamak için eğitim şart.

Lazer epilasyon yaptırmadan önce epilasyonu yapacak doktorun ya da uzmanın sertifikasını görmelisiniz.

Lazer kıl köklerini hedef alıyor. Ağda gibi yöntemlerse kılları kökleriyle söküyor. Lazer epilasyona başlamayı düşünüyorsanız 6 hafta öncesinden diğer epilasyon türlerini bırakmalısınız. Seanstan 6 hafta önce – 6 hafta sonra güneşe çıkmamalısınız. Güneş lazerin etkisini azaltır. Bu da gelecek seanslar için sorun demek.

 

lazer epilasyon zararlarıLazer epilasyondan ne beklemeliyiz?

Seanstan önce tüyler cildin birkaç milimetre üstünde olacak biçimde kesilmeli. Lazer cihazı kılın rengine, kalınlığına, konumuna göre ayarlanmalı. Ten rengine de mutlaka dikkat edilmeli.

Gözler uygun gözlükle korunmalı. Şaka değil lazerden bahsediyoruz. Cildin üst katmanında yine koruma amaçlı soğuk jel ya da özel soğutucu da gerekiyor.

Öncelikle uzman işlem görecek bölgenin küçük bir kısmına atış yapacak ve birkaç dakika bekleyecek. Uygulanan ışın miktarına, şiddetine ve olası yan etkiye bakılacak.

Uygulama süresi seçilen bölgeye bağlı olarak 15 dakika ile 1 saat arasında değişebilir. Epilasyon bölgesi uygulamadan sonra buz, soğutucu krem ya da soğuk su ile soğutulabilir.

Seanslar 4 ile 6 hafta aralıklarla, kıl büyümesi sonlanana kadar devam eder.

 

Lazer epilasyonun riskleri

Lazer uygulanan alan 1 ya da 2 gün süreyle güneş yanığı gibi görünebilir. Bu gibi durumlarda nemlendirici işe yarar.

Bir ay içinde ışınla zayıflayan kıllar peyderpey dökülürken kabartı, kızarıklık vb. hafif yan etkiler olabilir. Koyu tenliyseniz açık tenlilere oranla daha fazla kabartı çıkarabilirsiniz.

Cilt renginde değişiklik, leke ve sürekli yara nadiren de olsa mümkün.

OKUYUCU YORUMLARI