Limon Maskesi Tarifleri

Limon Maskesi Tarifleri
 • 1 Star
  Loading...

Limon Maskesi Tarifleri

Limon cildiniz için dost besinlerden birisidir. Cilt rengini hem açıp hem de cildin parlamasını sağlar. Bu nedenle limonu birçok maskenin içerisinde kullanabilirsiniz. Özellikle sivilce tedavisi ve sivilce önleme maskelerinde hemen hemen hepsinde limon suyu yer alır. Fakat limon ile yapılan maskeleri uyguladığınız zaman direkt olarak güneşe çıkmamaya dikkat edin. Çünkü limon suyu cilde temas ettiği zaman cilt, güneş ışınlarına karşı hassas bir duruma gelmektedir. Maskelerin hemen hemen hepsi bitkisel tedavi uzmanları tarafından hazırlanmış maskelerdir. Bu nedenle bu maskeler güvenilir olmaktadır.

 

Limonun Cilde Faydaları

 1. Cilt rengini açar ve aydınlatır.
 2. Siyah noktaları kaybetmekte kullanılabilir.
 3. Sivilcelerin iyileşmesine yardımcı olur.
 4. Cilt lekelerini yok etmeye yardımcı olur.
 5. Dişlerin beyazlamasını sağlar.
 6. Ciltteki yağ oranını azaltır.
 7. Saç rengini açar.
 8. Tırnakları kuvvetlendirir.
 9. Kepekleri azaltıcı etkisi vardır.
 10. Dudaklardaki çatlakları azaltır.

Limon maskesi cilt için kullanıldığı zaman birçok bölgeye yararı olduğu için kullanım alanları da çok çeşitlilik göstermektedir. Biz de bulabildiğimiz kadar gerçek kişiler tarafından kullanılarak faydası görülmüş ve olumlu yorumlar almış maskeleri sıralamak istedik;

Limon Maskesi Tarifi

Limon Maskesi Tarifi

Kırışıklık Önleyici Limon Maskesi

Bu tarifimizde bulunan yeşil çay, antioksidan özelliği sayesinde kırışıklıkları azaltarak önlemeye yardımcı olur. Bu harika bitki limon suyu ile beraber kullanıldığında antiaging etkisi göstererek yaşlanmayı yavaşlatmaktadır. Böylece oluşan çizgileri yok etmeye çalışacaktır. Bu maskemizde bulunan zerdeçal enfeksiyon önleyici bir etkiye sahip olmakla maskemizi tamamlayacaktır.

Malzemeler

 • 2 yemek kaşığı yeşil çay
 • Bir tutam zerdeçal
 • Yarım çay kaşığı limon suyu

Hazırlanışı

Malzemeleri küçük bir karıştırma kabına ekleyin ve iyice karıştırın.

Kullanılışı

Maskeyi kullanmadan önce yüzünüzü iyice temizleyip kurutun. Bir parça pamuk yardımı ile karışımı yüzünüze uygulayabilirsiniz. Tüm yüzünüze yayıldıktan sonra üç dakika kadar kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra bir pamuk yardımıyla bir kez daha sürün. On dakika kadar kurumasını bekleyip sonra soğuk suyla yıkayın. Haftada bir defa bu maskeyi yapın.

 

 

Cilt parlatıcı limon ve bal maskesi

Yüzünüzü canlandırmak ve cildinizin parlamasını sağlamak için artık yüz maskelerine para harcamanıza gerek kalmadı. Bu maskemizin ne kadar etkili olduğu birçok kullanıcı tarafından kesinleşmiştir.

 

Malzemeler

 • Bir buçuk yemek kaşığı bal
 • Yarım yemek kaşığı yumuşak tereyağı
 • 1 yemek kaşığı limon suyu
 • Yarım yemek kaşığı toz şeker

 

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri bir kap içerisine koyarak iyice karıştırın. Karışım cıvık olursa biraz daha bal ekleyebilirsiniz. Çok katı olursa biraz daha limon suyu ekleyebilirsiniz.

 

Kullanılışı

Saçlarınızı yukarıya doğru kaldırıp yüzünüzde sürebildiğiniz kadar bölgeye yayarak karışımı sürün. 15 dakika kadar bekledikten sonra bol suyla yıkayarak durulayın. Sonrasında losyon veya nemlendirici sürebilirsiniz.

 

 

Sivilceler için limon maskesi

Eğer yağlı ve sivilceli bir cildiniz varsa, bu maskeyi yapmanız sizin için çok faydalı olacaktır. Maskenin içindeki yumurta beyazı ciltteki pH’ı düzenlemeye yardım ederek, sivilcelerin sebep olduğu kırmızılıkları yok eder. Limon içerisinde bulunan asit sayesinde sivilce tedavi edici etki gösterir.

 

Malzemeler

 • 1 yumurta beyazı
 • 1 çay kaşığı limon suyu

 

Hazırlanışı

Küçük bir kasede yumurta akını köpürene kadar çırpın. Taze sıkılmış limon suyunu yumurta akının üzerine ekleyin.

 

Kullanılışı

Maskeyi kullanmadan önce yüzünüzü temizleyin. Daha sonra parmak uçlarınızla dairesel hareketler yardımı ile maskeyi yüzünüze güzelce sürün. Onbeş dakika kadar maskenin kurumasını bekleyin. Daha sonra ılık suyla yıkayarak durulayın. Bu maskeyi yaptıktan sonra direkt güneşe çıkmak doğru değildir bundan dolayı gece uygulamanız daha iyi olur. Bu maskeyi haftada bir kere uygulayabilirsiniz.

 

 

Kepek giderici limon maskesi

Eğer saçlarınızda kepek sorunu yaşıyorsanız ve hiçbir şampuan bu sorunu gideremediyse bu maskeyi mutlaka denemelisiniz. Bu maske saç diplerini nemlendirerek diplerdeki pul puldökülmeleri engelleyecektir.

 

Malzemeler

 • 2 yemek kaşığı limon suyu
 • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 2 yemek kaşığı su

 

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri bir arada iyice karıştırın.

 

Kullanılışı

Saçlarınızı hafif nemlendirip, karışımı saçlarınızın diplerine ve saç derinize masaj yaparak sürün. Önceden biraz ısıtılmış bir havlu ile saçınızı sarın ve yirmi dakika bekleyin. Daha sonra saçlarınızı şampuan ile yıkayarak durulayın. Haftada bir kere saçlarınıza bu karışımla masaj yaparak kepeğin azaldığını ve yok olduğunu göreceksiniz.

 

 

Cilt beyazlatıcı limon ve domates maskesi

Ciltteki özellikteki yüzdeki lekelere düşman olan bu maskeyi cildinizin rengini açmak için kullanabilirsiniz. Ciltteki renk bozuklukları ve ton değişiklikleri için çok kullanışlı bir maskedir.

 

Malzemeler

 • Yarım çay kaşığı limon suyu
 • 1 yemek kaşığı bal
 • 1 çay kaşığı domates lapası

Hazırlanışı

Malzemelerin hepsini bir kabın içinde ezerek karıştırın ve yumuşak bir kıvama gelene kadar devam edin.

 

Kullanılışı

Maskeyi temiz parmak uçlarınızla yüzünüze uygulayabilirsiniz. Maske yüzünüzde on dakika durduktan sonra ılık suyla maskeyi inceltin ve soğuk suyla maskeyi durulayın. Bu maskeyi haftada bir kere istediğiniz sonuçlara ulaşana kadar kullanabilirsiniz.

 

 

Cilt yumuşatıcı limon ve avokado maskesi

Avokado yapısındaki A, D ve E vitamini çeşitleri sayesinde cildi yumuşatıcı bir etki gösterir. Yumurta beyazı gözenekleri sıkılaştırıcı etki gösterecektir. Bu nedenle cilt hem yumuşak hem de bir yapıya sahip olacaktır.

 

Malzemeler

 • Olgun Avokado’nun 1/4’ü
 • Yarım yemek kaşığı bal
 • Yarım yemek kaşığı limon suyu
 • Yumurta beyazının yarısı

 

Hazırlanışı

Bir çatal yardımı ile tüm malzemeleri ezerek ve çırparak karıştırın. Eğer karışım cıvık olursa avokado ekleyebilirsiniz.

 

Kullanılışı

Yüzünüzü temizleyip kuruttuktan sonra maskeyi yüzünüze uygulayabilirsiniz. Onbeş dakika maske yüzünüzde durduktan sonra ılık suyla durulayın. Maskeyi ayda bir kere uygulayarak cildinizin yumuşaklığını koruyabilirsiniz.

 

 

Yara izleri için limon ve bal maskesi

Yüzdeki yüzeysel olan yara izleri için kullanabilen bu maske, içerisinde bulunan bal ile cildin ihtiyaç duyduğu beslenmeyi sağlar. Ayrıca ciltteki siyah noktalar için limon maskesi etkili bir maskedir. Sivilcelerin meydana getirdiği leke ve izler için de bu maske kullanılabilir.

 

Malzemeler

 • 2 çay kaşığı saf bal
 • Yarım çay kaşığı limon suyu

 

Hazırlanışı

Balı ve limon suyunu krem kıvamı haline gelene kadar elde güzelce karıştırın.

 

Kullanılışı

Karışımı yüzünüze uygulayın ve yarım saat bekleyin. Ilık suyla durulayın. Cildinizi daha yumuşak ve tazelenmiş hissettirecek bu maskeyi haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

 

 

Siyah nokta temizleyici limon maskesi

Cildindeki siyah noktalardan şikayetçi olanlar süper kolay yapılışı ve gözle görülür etkisi bulunan bu maskeyi mutlaka denesinler.

 

Malzemeler

 • 1 kase yoğurt
 • 1 limonun suyu

 

Hazırlanışı

Bir limonun suyunu güzelce sıkın. Daha sonra bunu bir kase yoğurda dökerek güzelce karıştırın.

 

Kullanılışı

Hazırladığınız karışımı gözleriniz hariç yüzünüzün her tarafına parmaklarınızla güzelce yayın. Limonun içinde bulunan asit gözlerin yanmasına neden olmaktadır. Bu nedenle limonun gözlerinize değmemesine dikkat edin. Onbeş dakika kadar sonra kuruyarak gerildiğini göreceksiniz. Bol ılık su ile maskeyi yıkayarak çıkartın. Haftada bir defa yapabileceğiniz bu maskenin siyah noktalarınızı nasıl yok ettiğini gözlerinizle göreceksiniz.

 

 

Sivilce önleyici limon ve şeker maskesi

Sivilce tedavisi için kullanabileceğiniz bu maskeyi sivilce çıkmaması için düzenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Limon mikropların cildinize girmesini önlerken şeker ise gözenekleri açar.

 

Malzemeler

 • 1/2 Limonun suyu
 • 1 yemek kaşığı şeker

 

Hazırlanışı

Limon suyuna şekeri atarak iyice karıştırın.

 

Kullanılışı

Göz çevrenize ve gözlerinize değdirmeden yüzünüze sürün. Onbeş dakika sonra ılık suyla durulayın. Maskeyi haftada bir veya iki kere uygulayabilirsiniz.

Hadi bu harika limon maskelerini biran önce deneyerek cildinizi olduğundan daha da parlak ve pürüzsüz hale getirin. Hemen başlayın.

OKUYUCU YORUMLARI