Makyajsız Nasıl Harika Görünülür?

  • 1 Star
    Loading...

Merhaba, Makyaj yapmadan bile pürüzsüz, ışıl ışıl görünen bir cildi kim istemez ki! Oysa ki buna ulaşmak o kadar da zor değil. Basit birkaç öneriyi dikkate alarak makyaj yapmadığınız zamanlarda bile kendinize güvenerek dolaşabilirsiniz. Hadi gelin makyajsız olarak harika görünebilmenin sırlarını keşfedelim;

 

Makyajsız Güzel Görünme

Cildinizi makyaj olmadan bile ışıl ışıl ve pürüzsüz göstermenin yolu cildinize düzenli olarak peeling yapmaktan geçiyor. Peeling, düzenli olarak yapıldığında cildi ölü derilerden arındırır, altındaki taze ve doğal parlaklıktaki derinin ortaya çıkmasını sağlar. Pul pul dökülen, kuru ve mat bir cilt kaderiniz değildir, gereken ilgiyi gösterdiğiniz takdirde cildiniz size karşılık verecektir. Bunun için cildinize uygun peeling ürünlerinden alabileceğiniz gibi evde doğal içerikli ve oldukça da az malzemeli pratik peeling tarifleri de hazırlayabilirsiniz. Peeling karışımlarını haftada bir yada iki kere yüzünüze nazik şekilde masaj yaparak uygulamalısınız.

 

Mükemmel bir şekilde alınmış, bakımlı kaşlar yüzünüzün güzelliğini ortaya çıkarır. Fazla inceltilmiş, doğal görünmeyen kaş görüntüsünden ise uzak durun. Bu sizin doğal güzelliğinizi gölgeler, dikkatlerin fazla ince görünen kaşlarınıza yönelmesine neden olur. Daha önce hazırlamış olduğum

 

Bir kadının en güzel makyajı gülümsemesidir diye klasik ama doğru bir söylem vardır. Gerçekten de gülümsediğinizde içinizdeki mutluluk yüzünüze yansır ve cildinize doğal bir ışıltı verir. Aynı zamanda dişlerinizin beyazlığı da önemlidir tabi. Beyaz dişler için dişlerinizi fırçalamayı unutmamalı, dişlerinize zarar veren sigara, kafein, gazlı içecekler vb. uzak durmalı yada kullanımını azaltmalısınız. Koyu renkli içecekler, dişlerimizde sarı lekeler bıraktığı için bunları pipetle içmelisiniz. Ayrıca, elma ve çilek doğal diş beyazlatıcı olarak bilinir. Bu meyveleri tüketerek dişlerinizin daha beyaz görünmesini sağlayabilirsiniz 🙂 Eğer dişlerinizin renginden memnun değilseniz ayrıca diş hekimine danışarak diş beyazlatma işlemi yaptırmayı da düşünebilirsiniz.

 

Cildi Canlandırın

Cildin ışıl ışıl görünmesini sağlayan şey sahip olduğu nemdir. Eğer siz cildinizi yeteri kadar nemlendirmezseniz cildiniz sönük kalacaktır. Işığı yansıtan özelliklere sahip bir nemlendirici ile cildinizi nemli tutarak sahip olduğu doğal ışıltıyı korumasına yardımcı olabilirsiniz. Tabi cildin ışıltısını korumak için sadece dışarıdan değil içeriden de müdahale etmeniz gerekir. Yeteri kadar su içmeyi yada su içeren gıdaları tüketmeyi unutmayın. Aksi halde susuz kalan ciltte göz altı koyu halkaları oluşabilir.  Makyajsız yani maskara uygulamadan kirpikleriniz sönük ve kısa kalıyor olabilir. Bunun için de maskara yerine kirpik kıvırıcı kullanabilirsiniz. Ardından temiz bir maskara fırçasını alıp üzerine vazelin sürerek kirpiklerinizi tarayabilirsiniz. Bu yöntem, kirpiklerinizin maskara kullanmadan daha kıvrık ve uzun görünmesini sağlayacaktır.

 

Püf Noktalar

Makyajsız güzel görünebilmenin püf noktalarından biri de dudakları pürüzsüz tutabilmektir. Makyaj yaparken de ruj için iyi bir zemin hazırlamak; rujun dudakta daha iyi durması için önemlidir ama çoğumuz bunu önemsemiyoruz. Üzerine ruju sürüp geçiyoruz. Peki dudakları nasıl pürüzsüz gösterebiliriz? Tabi ki ölü derilerinden arındırarak ve yeteri kadar nemlendirerek. Çatlak ve pul pul görünen dudaklara düzenli olarak peeling uygulayın ve ardından mutlaka nemlendirin. Gün içinde de dudaklarınızın kurumasına izin vermeyin, yanınızda her zaman dudak nemlendiricisi olsun.

OKUYUCU YORUMLARI