Mandal Burun Sorunu

  • 1 Star
    Loading...

Burun Estetiğinde “Mandal Burun” Sorunu

Burun estetiğine ihtiyaç duyulma sebepleri, burnun boyutundan ve şeklinden duyulan rahatsızlık, burun kanallarının darlığından dolayı nefes almada yaşanan zorluklar, yine deviasyon olarak bilinen burun kemiği eğriliğinden dolayı nefes alma problemleri, tüm bunlara bağlı olarak uyku ve yaşam kalitesinin düşmesi gibi durumlar olarak gösterilebilir. Burun yüzün tam ortasında, yani en göze görünür olan kısmında yer aldığından asimetrik olması, burun deliklerinin şekillerinin farklı olması ve kemerli olması gibi durumlar doğrudan göze çarpan özelliklerdir. Çevrenizdekilerin bu durumdan rahatsız olmaması hatta fark etmemeleri bile söz konusu olabilirken bu durum sizin günlük yaşamınızı ve psikolojinizi etkilemeye başlamış ise mutlaka bir burun estetiği doktoru ile görüşmenizde yarar vardır.

Mandal Burun Nedir?

Burun estetiğinde en kritik nokta bu görüşmeler esnasında dikkat edeceğiniz noktalardır. Burun ameliyatlarında en önemli husus ameliyatın doğal bir sonuç vermesidir. Burada doktorunuzun kişisel tekniği ve başarısı son derece önemlidir. Mandal burun sendromu dediğimiz durum ise genellikle estetik operasyon geçirmiş ve sonucu doğal olmamış burunlara verilen isimdir. Sebebi ise burun kıkırdaklarının ve kanatlarının gereğinden fazla daraltılmasıdır.

Mandal Burun Sorunu

Mandal Burun Sorunu

Doğal Burun Estetiği Nasıl Olmalı?

Estetik operasyon sonrası mandal burun problemi, burun ucunun yuvarlak görünmesine ve parlamasına sebep olur. Bu durum da doğal görünümü yok eder. Aynı zamanda burun ucu gölgeleri olması gerektiği gibi oluşturulmadığı için özellikle fotoğraflarda flash ışığının parlaması ile birlikte doğal olmayan bir burun görüntüsü ortaya çıkar. Burada burun estetiği doktorlarının dikkat etmesi gereken en önemli nokta, doğal burun gölgelerini en iyi şekilde oluşturabilmektir. Burun direği de dahil olmak üzere, burun ucu kısmında, estetiksiz bir burunda olan gölgeler oluşturulamazsa yapılan işlem doğallıktan uzak olacaktır.

 

Doktorunuza Çok mu Fazla Müdahale Ediyorsunuz?

Başarılı bir burun ameliyatının engellenmesine en büyük sebep hastanın yine kendisidir. Doktorunuzun sizin için çizmiş olduğu buruna müdahale ederek size yakışmayacak bir sonuç elde etmeniz en sık karşılaşılan durumlar arasında yer alır. Buna ek olarak doktorunuzun her hastası için aynı burun modelini çizmiyor olduğuna mutlaka dikkat etmelisiniz. Doktorunuzun yapmış olduğu operasyonların sonuçlarını incelemeli ve hatta gerekirse hastaların yorumlarından da faydalanmalısınız.

 

Kalın Burun Derisi Bir Problem midir?

Kalın burun derisi, burun estetiği operasyonları için en büyük problemlerden bir tanesidir. Çoğu zaman burnun iç iskeleti doktorunuz tarafından mükemmel oluşturulmuş olsa bile burun derisi kalın olduğundan iskeletin mükemmelliği belli olmaz. Derinin buruna adaptasyonu süresince doğal olmayan bir görüntü sergilemeniz söz konusu olabilir. Maksimum 2 sene içinde burnunuzun asıl görüntüsü ortaya çıkabilecek olmakla birlikte, kalın burun derisine sahip kişilerde, mandal burun problemi ile daha sık karşılaşılmaktadır. Burun estetiği operasyonu geçirecek kişiler için mutlaka birkaç gün öncesinden etkili bir cilt peelingi tavsiye edilir.

 

OKUYUCU YORUMLARI