Maydanozla Cilt Sorunlarına Çözüm

Maydanozla Cilt Sorunlarına Çözüm
  • 1 Star
    Loading...

Maydanozla Cilt Sorunlarına Çözüm

Stres, yoğun çalışma temposu ve kalabalıklar içinde yorulan bedenimiz bizden her açıdan özen göstermemizi istiyor. Kozmetik mağazalarında yüzlerce ürün bizleri beklerken tabiat mutfağımızdaki basit malzemelerle bize daha kolay, ucuz ve sağlıklı güzellik ürünleri üretmenin yolunu öneriyor. İhtiyacımız olan tek şey ise bir miktar bilgi ve tecrübe.

 

Maydanozla Gelen Çözüm

Cilt sorunlarının gittikçe daha çok yaşandığınızı hepimiz biliyoruz. Mutfağımız ve sevgili marketimiz bu konuda bize çözüm olacak birçok malzeme içeriyor. Mesela Maydanoz! C Vitamini, A vitamini, E vitamini,lif ve antioksidanlar açısından çok zengin olan maydanoz ile yapılan yüz maskeleri birçok soruna çare olabilmekte. İçerdiği vitaminler ciltte meydana gelen ince çizgilerin, kırışıklıkların ve izlerin onarılmasında ve azaltılmasında çok etkili olabilmekte. Maydanoz sadece farklı kürlerle yüze uygulandığında değil düzenli olarak taze tüketildiğinde de içerisinde bulunan zengin E Vitamini nedeniyle hormonel düzenin işleyişine ve cilt parlaklığı, pürüzsüzlüğü yanında sinir rahatsızlıklarının rahatlamasına da yardımcı olur.

Maydanozla Cilt Sorunlarına Çözüm

Maydanozla Cilt Sorunlarına Çözüm

Bunun yanında maydanozu cilt lekelerinizi azaltmakta kullanabilirsiniz. 5 dal maydanozu ezin ve cildinize sürün. 10 dakika bekletip ılık su ile durulayın. Bunu her gece yatmadan uygulamayı deneyin. Kısa zamanda lekelerinizin renk ve boyutunda farklılık olduğunu göreceksiniz. Eğer cildinizin leke sorunu yanında bakımı da gerekiyorsa bunun için daha komplike bir kür uygulayabilirsiniz. Mesela 5 dal maydanoz, 5 damla limon suyu, zeytinyağı ve 3 dilim salatalığı çırpıcı da karıştırarak yine gece yatmadan 10 dakika uygulayın. Temizledikten sonra hafif bir nemlendirici sürün ve sabaha daha parlak ve temiz cilt ile uyanın.

 

Çok kolay bir şekilde elde edebileceğiniz maydanoz suyu ile sabah yüzünüzü yıkadığınızda cildinizdeki birçok sorunun zaman içinde azaldığını fark edeceksiniz. Bu kürü hazırlamak için bize taze maydanoz sapları gerekmekte. Bu nedenle mutfakta kullandığınız maydanoz saplarınız asla atmayın. Kürü hazırlamak için önce tencereye koyduğumuz 1 litre suyu iyice kaynatıyoruz. Sonra bu suyun içine 1 bağ kadar maydanoz sapını atıyoruz. Kısık ateşte 2-3 dakika kadar kaynayan maydanoz saplarımızı süzdükten sonra suyu soğutuyoruz. Bu suyu tek başına yüzümüzü yıkmakta kullanabileceğimiz gibi diğer yüz maskelerimizde de kullanabiliriz.

 

 

OKUYUCU YORUMLARI