Olgun Kadınlar için Makyaj Tüyoları

  • 1 Star
    Loading...

Yer çekiminin etkisi, yaşlanmak, güneş ve stres kırışıklıkların erken oluşmasına neden olabilir. Bir çok kişi kırışıklık tedavisi için botoks ve dolgu gibi uygulamaları tercih eder. A       ncak bu yöntemler dışında bir çok makyaj hilesi ile daha genç görünmek mümkün olabilmektedir.

Makyajda kullanılan fondöten, 30 yaşını geçtiğimizde ince mimik kırışıklıklarının belirginleşmesine neden olur. Bu yüzden daha ince yapıda olan ve yüzde ağırlık yapmayan fondötenler tercih edilerek işe başlanır. Olgun ciltler için makyaj tüyoları arasındaki en önemli husus budur. Çünkü genç bir görünüm için diri ve taze bir cilt makyajı şarttır.

Sonraki aşama olan allı seçiminde de krem allık tarzı ürünler tercih edilmeli. Ne kadar kuru ürün kullanırsanız, cildiniz o kadar yaşlı görünür. Çünkü kırışıkların içine yerleşen makyaj kalıntıları kötü bir görünüme neden olur.

Ruj seçiminde neon renkler gibi patlayan renkler tercih etmemelisiniz Daha natural tonlar ile doğal ve canlı bir makyaj stili benimsemelisiniz. Yani ne kadar az makyaj, o kadar genç görünüm.

Bronzluk sevenler ise şeffaf ve parlak makyaj malzemeleri tercih etmeli. Bu şekilde genç görünüm daha belirgin olacak ve taze bir ışıltı sağlanacaktır. Olgun ciltlerde makyaj hileleri ile görünümünüzü daha da kusursuzlaşmanız mümkün olabilir.

Olgun Ciltler için Birkaç Makyaj Hilesi

Olgun ciltler için genç gösteren makyaj hileleri uygulayarak daha genç görünebilirsiniz. Nasıl mı?

  1. Kesinlikle toz pudralar ve toz allıkları makyaj çantanızdan çıkarmalısınız. Çünkü bunlar kırışıklıklara yerleşerek kötü bir görünüm sağlarlar.
  2. Kaşlarınıza çok koyu bir kalemle boyamayın. Çok ince kaşlar kullanmayın. Gerekirse kaş ekimi yaparak daha doğal bir görünüme kavuşun.
  3. İnce eyeliner çekin ve kuyrukları yukarı doğru olsun.
  4. Dudak kalemi kullanın, bu rujun dağılmasını önler.
  5. Makyaj bazı ve nemlendirici kullanın.
  6. Soft renkler yerine doğal tonlar tercih edin.
  7. Işığı yansıtan fondötenleri tercih edin.

Genç görünmektense genç kalmak daha önemlidir. Bunun için bol bol su içmek, balık yemek, sporu hayatın bir parçasına haline getirmek ve sebze meyve ağırlıklı beslenmek tercih edilmelidir.

OKUYUCU YORUMLARI