Peeling Ve Faydaları

Peeling Ve Faydaları
  • 1 Star
    Loading...

Peeling Ve Faydaları

Tarih öncesi devirlerde insanlar bazı bitkileri derinin yaşlanmasına karşı tedavi edici olarak kullanmışlar.Günümüzde ise peeling uygulamalarıyla derinin en üst tabakası uzaklaştırılarak ince kırışıklıklar ortadan kaldırılabiliyor.

 

Yüzeysel Peeling

Yüzeysel peelingle ince kırışıklıklar yokedilirken gözün dış kısmındaki kaz ayakları ve kaşların arasındaki kırışıklıklar ortadan kaldırılamıyor. Derinin en üst tabakası bir kaç gün içinde dökülüyor ve 5-6 ay süresince ayda bir olmak üzere yüzeysel peeling uygulanmasının yapılması öneriliyor. Genel olarak bu işlem için glikolic asidvirg resorsinol ve salisilik asid gibi kimyasal maddeler kullanılıyor.

Peeling Ve Faydaları

Peeling Ve Faydaları

 

Derin Peeling (Phenol Peeling)

Derin peelin genellikle fenol (phenol) kimyasal maddesi kullanılarak yapılır. Soyma işleminden sonra kırışıklıklarda da büyük miktarda düzelme görülür. Lazer ve dermabrazyondan genellikle daha iyi sonuç veriyor. Özellikle açık tenli kişilerde tercih ediliyor çünkü işlem sorasında açık renkte lekeler kalabiliyor.

 

Orta Dereceli Medium Peeling

Ciildin canlılık kazanması ve pürüzsüz bir görüntüye sahip olmasında peeling oldukça etkili bir yöntem. Hem ince kırışıklıkları ortadan kaldırıyor hem de cilt lekelerini düzeltmeye yardımcı oluyor. Akne sıkarlarının ve derin kırışıklıkların tedavisinde pek de etkili değil. Ciltte sıkılaşma da sağlayan medium peelingvirg ciltte leke de bırakmıyor ve seans yarım saatte sonlanıyor.

 

Mikropeeling

Yüzdeki pürüzleri azaltıyor cildi yumuşatıyor gözenekleri küçültüyor ve lekeleri azaltıyor. Mikropeelingde de yüzeysel deri tabakası dökülür ama bu dökülme diğer peling yöntemlerindeki kadar belirgin olmamaktadır.

OKUYUCU YORUMLARI