Penis Kalınlaştırma Ameliyatı

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı
  • 1 Star
    Loading...

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı

Dünya’da ve ülkemizde birçok erkek de cinsel bozukluk görülmektedir. Bu konuda erkeklere eşlerinin psikolojik olarak destek olması önemlidir. Eşlerin anlayışlı olması bu durumun daha kolay çözülmesine yardımcı olacaktır. Sorunların üstüne gidip çözmek yerine sorunları göz ardı edip saklamak evliliklerin bitmesine bile sebep olabilir. Erkeklerde fonksiyonel bozukluğun dışında güç simgesi olarak görülen penis boyu konusunda da estetik uzmanlarına başvurulur. Başvurduğunuz uzmanca kişinin psikolojik ve fizyolojik durumu gözden geçirildikten sonra operasyon uygulanabilir. Günümüzde penis kalınlaştırma ya da penis büyütme ameliyatlarına ilgi artmaya başlamıştır. Bu durum artık çok normaldir. Kadınlar nasıl göğüslerinden ya da genital bölgesindeki görünümden rahatsız olup estetik operasyonlarına başvuruyorlarsa erkeklerde başvurabilir. Burada önemli olan kişinin kusur olarak gördüğü yeri düzeltmek istemesidir. Estetik kaygısı olan her insan istediği yerini düzelttirebilir.

 

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Nasıl Olur?

Erkekler kendini daha iyi hissedeceklerini düşünüp penislerini kalınlaştırabilirler. Penis kalınlaştırma operasyonu iki türdür. En sık kullanılan yöntem penis cildinin altına dolgu maddesi verilmesidir. Böylece penis sönükken daha kalın ve belirgin bir görüntü ortaya çıkacaktır. Bu yöntem oldukça kolaydır. Yabancı kimyasal maddeler kullanmak yerine hastanın göbek ya da kalçasından yağ alınarak yapılır. Alınan yağ özel yöntemlerle kök hücreden zenginleştirilerek daha kalıcı ve başarılı bir dolgu yapılır. Penis kalınlaştırma ameliyatı genel anestezi ile yapılır. Operasyon yaklaşık 30 dakika gibi bir sürede tamamlanır. Kök hücreleriyle zenginleştirilen yağ enjeksiyonu ikinci bir seansta rahatça kullanılır. Yabancı dolgu malzemeleri dokuya zarar verebileceğinden kullanılmaması daha doğrudur. Diğer bir yöntem ise penisin ereksiyon yapılarına yama yapmaktır. Bu sayede özellikle ereksiyon anında belirgin olacak bir kalınlık artışı sağlanır. Genel anesteziyle birlikte 1 saat içerisinde yapılır. Bu operasyon ereksiyon yapılarına uygulandığından hastalar ameliyattan sonra 4 hafta kadar cinsel temaslardan uzak durmalıdır.

 

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Fiyatları

Penis kalınlaştırma fiyatları birçok etkene bağlı olarak değişmektedir. Bu operasyon hastane ortamında yapılır. Hastanenin ünlülüğü ve cerrahın uzmanlığı fiyatları artırır. Ameliyat sırasında kullanılan tıbbı malzemelerin kalitesi fiyat aralığını belirler. Kullanılan anestezi çeşidi ve işlemin yöntemi fiyatları değiştirir. Bu nedenle doktor muayenesinden geçmeniz gerekir. Doktora muayene olarak fiyat konusunda kesin bir bilgi alabiliriniz.

 

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Sonrası Nasıl Olur?

Hastalar penis kalınlaştırma operasyonu sonrasında normal günlük hayatına devam edebilirler. Bu ameliyat sonrası herhangi bir iz kalmaz. Yapılan işlem bir başkası tarafından anlaşılmaz. Penis kalınlaştırma ameliyatı sonrasında ağrılar sadece yağ alınan bölgelerde olur. Bu ağrıları da doktorun verdiği ilaçları kullanarak ya da ağrı kesicileri içerek azaltabilirsiniz. Peniste şişliklerin çok olmaması ve ereksiyon oluşmaması için bir sargı uygulanır. Uygulanan sargı 4-5 gün kadar penis üzerinde durmalıdır. Yapılan bu pansuman hiçbir şekilde anlaşılmaz. 15 gün sonunda penis şiş ve gergin bir hale gelecektir. Bu dönemden sonra şişliklerde azalma, peniste yumuşama görülür ve normalleşir. 1 ay sonunda penis tamamen düzelmiş olur. 6 ay sonunda en iyi ve nihai sonuca ulaşılır. Hastalar ameliyattan sonra 4 hafta kadar cinsel ilişkiden uzak durmalıdır. Gerekli pansumanlar aksatılmadan yapılmalıdır.

OKUYUCU YORUMLARI