Saç Bakımında Yapılan Hatalar

Saç Bakımında Yapılan Hatalar
  • 1 Star
    Loading...

Saç Bakımında Yapılan Hatalar

Saç bakımından en çok yapılan hatalardan bahsedecek olursak bunlardan başlıcaları şu şekildedir; Her gün saçları yıkamak. Bir de yağlı bir saça sahipseniz yapılan en büyük yanlışlardan bir tanesi olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Saç ne kadar çabuk yıkanırsa sebum üretimi de o oranda artar. Haftada en fazla üç kere yıkamak en ideal yıkama süresidir.
Saçlarınız ıslakken saçlarınızı taramayın çünkü kökten saçın kopmasına neden olur. Saçlarınız çok ıslakken değil de hafif kuru iken taramak sağlıklı olanıdır. Saçınıza uygun saç fırçası da seçmek çok önemlidir. Ahşap tarak ya da fırça kullanımı ideal olacak seçimler arasında yer alır.

Saça yüksek derece de ısı uygulamak; saç maşası, düzleştirici saça değdikçe yüksek ısılar saçı kırıyor ve saçın güçsüz bir hale gelmesine neden oluyor. Bu yüzden bu tür saçınızı yıpratacak fön gibi ısı gerektiren uygulamalardan uzak durmakta fayda vardır.

Saçınıza uygun olan ürünleri kullanmayı ihmal etmeyin. Saç yapınızı bilmeniz önemlidir. Yağlı bir saça mı sahipsiniz yoksa kuru mu?
Saçı çok sık boyamak da saçınızı yıpratan uygulamalardan bir tanesidir. Çünkü saç dipleriniz ve saç uçlarınız neme ihtiyaç duyar. Kimyasal bu boyalar saçınızı yıpratır ve dökülmelere neden olabilir.

Banyodan çıktıktan sonra saçlarınızı hemen kurulamak yerine öncelikle saçınızın nemini havlu ile aldırın ve ardından saçlarınızın doğal olarak kurumasını bekleyin. Kış ayında ise düşük ile güzelce havlu ile saçınızın nemini aldırdıktan sonra kurulayabilirsiniz. Beslenme saç için çok önemlidir bu yüzden saçınızın sağlıklı olması için düzenli bir şekilde beslenmeye özen gösterin. Günde iki litre su içmeye özen gösterin. Saçın nem almaya ihtiyacı vardır. Su saçın nemlenmesine yardımcı olacaktır. Saçlarınıza her hafta bakım yapmayı ihmal etmeyin hanımlar:)

OKUYUCU YORUMLARI