Saç Dökülmesi, Saç Dökülmeleri

Saç Dökülmesi
  • 1 Star
    Loading...

Saçlarım Çok Dökülüyor Acil Yardım

Saçım Neden Dökülüyor ?

Saç dökülmesi bireylerin oldukça şikayetçi olduğu fiziksel, ruhsal yönden etkilendikleri bir durumdur. Günlük 50 100 teli aşkın saç teli dökülmesi halinde bireylerin olağan dışı saç dökülmelerine karşı kalıcı olmadan bir çözüm yolu araması gerekmektedir. Saç dökülmeleri hormonal, yaşam tarzı, ırsi ve daha birçok sebebe dayanmaktadır. Saç dökülmesi karşısında bireylerin alması gereken birçok önlem bulunmaktadır. Saç dökülmeleri karşısında olan saçların tümünün kaybını önlemek için yardım alınması gerekmektedir. Gerek bir uzman tarafından gerekse belirli doğal yollarla saç dökülmesinin önüne geçilmesi gerekmektedir. Öncelikle yapılabilecek bir kan tahlili ile tiroid, çinko, demir ve cinsiyet hormonlarına bakılarak beslenme alışkanlıkları incelenerek saç seyrekleşmesi adına önlem alınması gerekmektedir.

 

Saç Dökülmelerine Çare

Saçlarım dökülüyor neden sorusuna cevap olabilecek bu tahlillerle beslenme alışkanlıklarının değiştirilip hormonal düzeyin yeterli duruma getirilebilmesi için harekete geçilmektedir. Bu uygulamalar sadece vücudun gösterdiği reaksiyonlar bütünüdür. Daha sonra ise yaşam tarzına bakılarak saç dökülmesine karşı ne yapılabilir diye harekete geçilmelidir. Bu konuda ise birçok neden saptanmaktadır. Örneğin şampuan kullanımıyla başlanabilir. Kullandığınız şampuan saç yapınızı yıpratabilir, dökülmelere sebep olabilir ve saç seyrekleşmesi ile sonuçlanabilmektedir. Bu durumda saç dökülmesi halinde şampuan değiştirilmeli ve saç dökülmelerine karşı şampuan kullanılmalıdır. Bazen vücut strese girdiğinde vücut anksiyete de olduğunu bize saç dökülmesiyle anlatabilmektedir. Bu durumda stresten uzak durulmalı, saç dökülmelerinin önüne geçilmesi gerekmektedir.

Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesine Son

Erkek ve kadının ortak sorunu olan saç dökülmesi erkek tipi saç dökülmeleri ve kadınlarda saç dökülmeleri olarak ayrılabilmektedir. Erkeklerde görülen saçların genelinde olmayan bir dökülme söz konusuyken tepede seyrekleşme vardır. Kadınlarda ise genelde hormonal bozukluklardan kaynaklanan hastalıklar sonucu saç dökülmesi gerçekleşmektedir. Erkeklerde daha yoğun görülen saç dökülmelerine karşı erkekler çözüm yolları aramaktadır. Doğal ve saç ekimi yollarıyla çözüm bulmaktadırlar. Saç dökülmesine son verecek bitkisel ürünler ve kalıcı saç dökülmesi halinde ise saç ekim metotlarıyla saç bir şekilde geri kazanılmaktadır. Bu durum karşısında belirli ilaçlar ve bazen de sadece mevsimsel ve çevreye yönelik şartların iyileştirilmesiyle saç dökülmelerine son verilmektedir.

OKUYUCU YORUMLARI

  • Saç Bakımı – Cilt Bilginiz
    6 sene önce

    […] İlginizi Çekebilir: Saç Dökülmesi, Saç Dökülmeleri […]

    32