Saç Dökülmesine Karşı Doğal Çözümler

  • 1 Star
    Loading...

Saç Dökülmesine Karşı Doğal Çözümler

Saçlar herkes için önemlidir. Bir çok kişi uzun saçları ile tanınır, bazısı da saçsızlığı ile. Ne olursa olsun saçlar herkesin hayatında önemlidir. Saçların bakımı yanlış yapıldığında, saç dökülmesi sorunu yaşanır ve bu sorunun çözülmesi gerekir. Aksi takdirde saç dökülmesi kelliğe varan sonuçlarla karşımıza çıkar.

Saç dökülmesinin bir çok nedenden dolayı olduğu bilinir. Saç dökülmesinin sebebi araştırılarak belirlenmeli ve gerekiyorsa tedavi başlatılmalıdır. Hormonal sebeplerden kaynaklanan ya da geçici olan saç dökülmelerinde sorun çoğu zaman ilaç kullanmaya başlanınca çözülür. Ancak her zaman sorun hormonal değildir ve sebebi bilinmemektedir. Böyle durumlarda ilk önce saç dökülmesine karşı doğal çözümler aranır ve uygulanır.

Saç dökülmesi için doğal reçeteler arasında en çok kullanılan ve etki gösterenleri sizi için bu yazımızda paylaşıyoruz.

 

Saç Dökülmesi için Doğal Tarifler

  1. Çam terebentin : Aktarlardan kolayca bulunabilecek olan çam terebentin, şampuanın içine yarım kapak katılarak şampuanla birlikte uygulanır. İlk kullanımdan itibaren azalan dökülme bir süre sonra durur.
  2. Biberiye Yağı : Biberiye yağı ile saç dipleri iyice masaj yapılarak ovulur, haftada bir kez bu uygulama tekrarlanır.
  3. Lavanta : Lavanta haşlanarak ılındıktan sonra saçlara sürülür. Saçlar durulanmaz.
  4. Karanfil Çayı : Karanfil çayı yapın ve ılındıktan sonra saçlarınıza sürerek, saç derisine masaj yapın. 1 saat bekletin ve durulayın.

 

Bu yöntemler arasında en çok etki göstereni kişinin yapısına göre değişir. Ama çam terebentinden çoğu kişi sonuç alır. Bazıları çam terebentin ile saç derisine masaj yapar ama buna gerek yoktur. Şampuana katıp kullanmak yeterlidir.

Saç dökülmesini önlemek için bir çok farklı kozmetik şampuan da destek verir. Ama bu şampuanlardan en iyisi, içinde en az kimyasal barındıran şampuandır. Bu tür şampuanlar saçlarınıza kozmetik ürünler gibi güzel kokular vermese de, doğal oldukları için saçlarınızın sağlığına en uygun şampuanlardır. Bir ürün ne kadar güzel kokuyorsa o kadar çok kimyasal içeriyordur. Bu yüzden saç bakım ürünlerinizi seçerken mümkün olduğunca bitkisel ürünler tercih etmelisiniz.

OKUYUCU YORUMLARI