Saç Uzatan Saç Maskeleri

Saç Uzatan Saç Maskeleri
  • 1 Star
    Loading...

Kısa Sürede Saç Uzatan Saç Maskeleri

Saç bakımı herkes için önemlidir. Belirli zaman aralıklarında düzenli olarak saç bakımı yapılması, saçların sağlıklı uzamasını sağlar. Bu da sadece saç bakımları ile değil, beslenme ile de ilgilidir.

Bir çok metabolizma hastalığı saç sağlığını da etkiler ve sağlıklı uzamasını engeller. Bu yüzden sağlıklı bir yaşam şekli ilke edinmek önemlidir. Sağlıklı bir yaşam şeklinde;

  • Günde en az 3 litre su içmek,
  • Karbonhidrat ve şekerden uzaklaşmak,
  • Sebze ve meyve ağırlıklı beslenmek,
  • Proteinlerin dengesini bozmamak,
  • Bol bol balık yemek,
  • Düzenli spor yapmak,
  • Saçları çok sık boyamamak gibi uygulamalar vardır. Bu uygulamalar sonunda yine de saçlarınız dökülüyorsa hormonal bir sebepten kaynaklanıyor olabilir. Bu yüzden yapmanız gereken bir iç hastalıkları uzmanına giderek tetkikler yaptırmaktır.

 

Sağlıklı olmayan saçlar sağlıklı uzamazlar. Sağlıklı uzamayan saçlara sahip olan kişiler de kısa sürede saç uzatma yöntemleri arayışına girerek, kaynak ya da postiş gibi geçici çözümler bulur. Ama bu çözümlerin dışında kalıcı çözümlere de ulaşmak gerekir ve bunun için bir çok uygulama olsa da, hiçbir çözüm saçları birden bire uzatmaz.

Saç Uzatan Saç Maskeleri

Saç Uzatan Saç Maskeleri

Saç Uzatan Maskeler

Saç uzatan maskeler bir çok kişide iyi bir etki gösterip, saçların uzama hızını artırmıştır. Ama büyük bir kısım kişi de, saçlarının uzama hızının artmadığını belirtmektedir. Bunun sebebi yukarda da değindiğimiz gibi beslenme alışkanlıkları ve kişide hormonal bir hastalık olup olmamasıdır.

Bugüne kadar denenmiş ve başarılı sonuç alınmış olan saç bakım maskeleri arasında bir çok kişinin memnun kaldığı kısa sürede saç uzatan saç maskeleri aşağıdaki bölümde derlenmiştir. Siz de kolay bulabileceğiniz bu malzemelerle saçınızın hızla uzamasına etki etmese bile, saç sağlığınızı ciddi derecede etkileyecek olan yöntemleri uygulayabilirsiniz.

 

Kısa Sürede Saç Uzatan Zeytinyağı ve Sarımsak Maskesi

Bu karışım için kabuklarını soyduğunuz sarımsakları saf zeytinyağının içinde 24 saat boyunca ağzı kapalı bir şekilde bekletmelisiniz. Daha sonra saç diplerinize friksiyon yaparak iyice yedirmeli ve 1 saat boyunca streç film ya da poşete sararak bekletmelisiniz. Haftada bir kez uygulamanız yeterlidir.

 

Kısa Sürede Saç Uzatan Sinameki Kürü

Bu kür için bir tutam sinameki otunu yarım su bardağı suda kaynatıp ılınmasını bekleyin. Daha sonra bemiks ampül, evigen ampül, bir kapak badem yağı ve bepanten ampülü bu suyun içine katarak karıştırın. Karışımı tüm saç derinize sürerek, iki üç saat bekletin. Sonra yıkayın ve 5 hafta tekrarlayın.

 

Kısa Sürede Saç Uzatan Limon Kürü

Limonun cilt sağlığına faydaları saymakla bitmez. Bu yüzden saç uzatmadaki etkisini de keten tohumu ile birlikte görüyoruz. Yarın çay bardağı keten tohumunun içine kaynar su ve yarın limon suyunu ekleyerek ılıyınca saçınıza sürüyorsunuz.

 

OKUYUCU YORUMLARI