Saçı Gür ve Dolgun Gösterme Yolları

  • 1 Star
    Loading...

Saçı Gür Ve Dolgun Gösterme Yolları

Kadınlar için, saçı gür ve dolgun gösterme yolları son derece önemlidir. Saç rengi, saçın nasıl göründüğü, saçın uzunluğu gibi konulara, bayanlar çok fazla kafa yormaktadır. Günümüzde, gelişen teknoloji ile birlikte, saç için de yeni akımlar başlamıştır. Değişik saç şekilleri, pembe, mavi ve hatta gri gibi farklı saç renkleri ve son derece ilginç saç kesimleri görülebilmektedir. Ancak, her ne olursa olsun, kadınlar, saçlarının gür ve dolgun görünmesini istemektedir. Birbirinden farklı birçok saçı gür ve dolgun gösterme yöntemi ile istenilen görüntü elde edilebilmektedir.

 

Fazla Kurutmak

Yoğun ısıya maruz kalan ve fazla çekiştirilen saçlar, esnekliğini yitirir. Saçı daha gür ve dolgun göstermek için, fazla kurutmaktan kaçınmalısınız.

 

Saçınızı Ayırma Yönünüzü Değiştirin

Saçlarınız, normal olarak sağ taraftan ayrılıyorsa, sol tarafa doğru taramayı denemelisiniz. Yani, hangi yöne ayrılıyorsa, tam tersine doğru atmanız gerekiyor. Bu yöntem, saçı gür ve dolgun gösterme yöntemleri arasındadır.

 

Saçınız Basit Bir Ayrıntıyla Daha Dolgun Görünebilir

Kadınların, en sevdiği ve tercih ettiği saç modellerinden biri de örgülerdir. Saçınızı ördüğünüz zaman, eğer örgü ince gözüküyorsa, kenarlarından yavaşça çekiştirmelisiniz. Böylece, saçlarınız daha doğal ve dolgun görünür. Bu, kadınlar tarafından en çok kullanılan yöntemlerden biridir.

 

Kısa Saçı Tercih Edebilirsiniz

Saçları seyrek olan bayanlar, kısa saç kesimlerini tercih ederse daha gür bir görünüm yakalayabilirler. Saçlar, uzadıkça ağırlaşarak incelir. Bu durum daha da seyrek görünmesine sebep olur. Ancak kısa saç kullanıldığında, saçlarda daha gür ve dolgun bir görünüm elde edilebilir.

 

Saçın Rengi Ve Şekliyle Çok Oynamamalısınız

Saç şekillendiricileri ve fön makineleri saçın yapısını bozabilir. Bu da, saçın daha da seyrekleşmesine sebep olacaktır. Ayrıca, saç renginin sık sık değiştirilmesi ve saçın rengini açan oryal gibi maddelerin kullanımı da saçı seyrekleştirir. Gür ve dolgun saçlar için boya ve şekillendiricileri çok fazla kullanmamanız tavsiye edilir.

 

Saçınızı Daha Dolgun Göstermek İçin Kullanabileceğiniz Ürünler

  • Biyotin içerikli ürünler, saç ve tırnakların daha gür görünmesine sebep olmaktadır.
  • Şampuan seçiminize dikkat etmelisiniz. İçeriğinde “sodium laurel” ve “laureth sulfates” bulunduran şampuanlar, saç köklerini zayıflatır. Bunun yerine Argan yağı ya da ısırgan otu içerikli şampuanları kullanmalısınız. Bunlar, çok daha faydalı olacaktır.
  • Genellikle cilt için kullanılan badem yağları, saç için de oldukça yararlıdır. Saç köklerinin güçlenmesine yardımcı olur.
  • Doğal içerikli olan bazı saç bakım ürünleri de saçın gür ve dolgun görünmesi için katkıda bulunmaktadır. İyi bir saç bakım ürünü saçlarınızın dolgun görünmesine yardımcı olacaktır.
  • Son olarak, bazı saç köpükleri de saçınızda istediğiniz görünümü elde etmenizi sağlayabilir. Zararlı kimyasallar içermeyen köpükleri, saçınızın uç kısımlarına uygulayabilirsiniz. Bu şekilde, saç derinize zarar vermeden, saçlarınıza hacim kazandırabilirsiniz.
OKUYUCU YORUMLARI