Saçlar Nasıl Gürleşir

Saçlar Nasıl Gürleşir
  • 1 Star
    Loading...

 

Saçlar Nasıl Gürleşir; Saç seyrelmesi veya saç açılması çevresel, genetik, yaşayış kısaca doğal ve yapay tüm etkenlerden etkilenebilen kadın ve erkek fark etmeksizin tüm bireylerde görülebilen bir saç sorunudur. Günde 50 100 adet saç telinin dökülmesi normalken bu sayının üstüne çıkıldığında saç seyrelmeleri ortaya çıkmakta saçlar daha seyrek görünmektedir. Bu durumu önlemek amacıyla alınabilecek birçok önlem mevcuttur. İlk olarak saçın seyrek görünmesini istemiyorsak saçın dökülme sebeplerini bulmamız gerekmektedir. Saçlar genetik nedenlerden dolayı dökülmeye başladıysa bu dökülmeyi kozmetik ve doğal ürünlerle önleyebilmemiz pek mümkün değildir. Bu dökülmeye karşı yapacağınız uygulamalar kalan saçlarınızın geç dökülmesini ve daha gür görünme elde edebileceksiniz.

 

Saç Gürleştirirken Ne Yapmalıyız ?

Diğer yandan saçlarınızın seyrekleşme nedeni kullandığınız kimyasallı saç kozmetik ürünleri, saçınıza uyguladığınız modeller, uygunsuz çevre koşulları ve beslenme yetersizlikleri ise bu seyrekleşme ortadan kalkabilmektedir. Saç gürleştirmeyle daha canlı daha sık ve daha sağlıklı saç tellerine ulaşmak için kimyasallı ürünler yerine yüzde yüz doğal saç bakım ürünleri, bitkisel tedaviler ve beslenmede kendi beslenmemizde ve saç derisinin beslenmesinde önemli rol oynayan besin ve mineralleri almakla saç gürleştirme işlemi sağlanabilmektedir. Evde kolayca bulacağımız ve pratik şekilde hazırlanan saç maskeleriyle yapılacak saç bakımı sayesinde saç seyrekleşmeleri durabilmekte eskisine oranla daha gür daha sık ve daha canlı saçlara sahip olunabilmektedir.

Saçlar Nasıl Gürleşir

Saçlar Nasıl Gürleşir

Saç Gürleştirme Hangi Tür Saçlara Kullanılır  ?

Seyrek saçın eski gür haline kavuşabilmesi için doğal bakım maskeleri kullanıldığını söylemiştik. Bu doğal saç bakım maskeleri saçların hacimli görünüp saç gürleştirme işleminin en doğal yöntemlerinden biridir. Bu yöntemle toplumda kıvırcık saçlı insanların gür görünümlü saçları gibi saçlarınız olabilecektir. Kıvırcık saç bakımı oldukça zordur çok çabuk elektriklendiğinden ve çok çabuk yıpranabildiğinden seyrekleşmeye daha müsait bir yapısı vardır. Bu seyrekleşmeyi önleyebilmek ve gürleştirebilmek için saç gürleştime işlemi sadece düz saçlı insanların hacim kazandıracak yargısını da yıkmaktadır. Saç taramayla ve uygulanan bazı modellerle de gürleşebilmektedir. Fakat söndüğü anda seyrek görünüm tekrar elde edilebilmektedir. Bu sebeple yapılması gereken kesin ve yüzde yüz sağlıklı yöntemlerin kullanılmasıyla saç gürleştime işlemleri yapılması gerekmektedir.

OKUYUCU YORUMLARI

  • Bengisu
    6 sene önce

    Bir kaç tane maske denedim ama çok iyi sonuç almadım ben katkısız keratin dip bakım yağı kullanıyorum gürleşme oldu dökülen saçlarım yeniden sağlıklı ve canlı çıkmaya başladı

    39