Selülite Karsı Yeni Tedavi Yöntemi

  • 1 Star
    Loading...

Selülite Karsı Yeni Tedavi : 

Pek çok kadının problemi olan selülit, genç, yaşlı, sarışın, esmer fark etmeden görülen bir görsel problemdir. Hareketsiz yaşam ve yanlış beslenme alışkanları yüzünden oluşan bu durum sıklıkla kadınlarda görülür ve psikolojik olarak problemlere neden olur.

Selülit için bir çok tedavi yöntemi geliştirilmiş ama tatmin edici bir sonuç, uzun süreli bir iyileşme gözlenmemiştir. Bu yüzden kadınlar selülite kesin bir çözüm aramaktan vazgeçmiş, daha doğal yöntemlere yönelmişlerdir. Son yıllarda yapılan bir çok farklı uygulama sonucunda, selülit için yeni tedavi yöntemleri geliştirilmeye başlamıştır. Bu yeni tedavilerden iddialı ve FDA onaylı olan Cellfila ile selülit tedavisi bir çok kadını tatmin edici sonuçlar yaratmıştır.

Selülite karşı yeni bir tedavi olan cellfila özel bir yöntem ile bıçakla kesilen pürüzlü doku yok edilmekte ve 1 yıl içinde selülit görünümü yüzde 96 oranında azalmaktadır. Bu nedenle yeni bir umut olan bu yöntem merakla ülkemizde de beklenmeye başladı. Çok yeni bir tedavi yöntemi olan Cellfila ülkemizde henüz yaygın olarak uygulanmamaktadır. Selülite karşı yeni tedavi : Cellfila başarılı bir uygulama olmakta ve FDA onaylı olarak yurt dışında uygulanmaya başlamaktadır.

 

Selülit giderici yöntemler arasında kalıcı sonuçların mümkün olmadığı çıkarımı, tedavi sonrası gözle görülür azalma olan selülitin, yanlış beslenme alışkanlıklarının devam etmesi sonucu yeniden oluşmasıdır.

Selülit için Kesin Çözüm Nedir?

Selülite kesin çözüm başlıklı bir çok doğal yöntem sonuç verse de, düzenli olarak uygulama yapılmadığı için gözle görülür bir düzelme gerçekleşmez. Sadece tedavi tek başına yeterli olmamakta, sağlıklı beslenme ve bol su tüketmenin yanı sıra günde en azından 40 dakika yürüyüş yapmak da önemlidir.

Bir çok kişi pilates ve yoga ile selülitlerinin azaldığını iddia etmektedir. Farklı bir tedavi yöntemi tercih edilse de beslenme alışkanlıklarının değişmemesi ve hareketsiz hayatın devam etmesi selülitin hortlamasına neden olmaktadır.

Selülitte yepyeni bir tedavi yöntemi olan Cellfila ülkemize gelir gelmez bir çok selülitzedenin sorununa çözüm olacak gibi görünüyor ama beslenme ve yaşan şeklinin değişmemesi, bu yöntemi de etkisiz bırakacaktır.

OKUYUCU YORUMLARI