Sirke ile Saç Rengi Nasıl Açılır?

Sirke ile Saç Rengi Nasıl Açılır?
  • 1 Star
    Loading...

Sirke ile Saç Rengi Nasıl Açılır?

Pek çok kadın kuaföre gitmeye gerek kalmadan evde kendi saç rengini açmak ister. Saç rengi açma metotları farklılık göstermektedir. Evde saç rengini açmak isteyenler popüler yöntemlerden biri olan sirkeyi tercih ediyor. Saç rengini ve saç tonunu açmak için çok kullanılan sirke yöntemi sayesinde saç rengini açmak için büyük paralar ödemenize gerek yok.  Evde doğal malzemeler kullanarak saç renginizi açmak hem çok daha az maliyetli hem de kimyasal kullanmadan renginizi açma imkanı sunmaktadır. Saçlarınızı yıkamadan önce sirke ile durulamak kimyasal saç bakım ürünlerinin ve hava koşullarının kötü etkisini yok edecek ve birikintilerin derinlemesine temizlenmesine imkan sunacaktır.

Sirke ile Saç Rengi Nasıl Açılır?

Sirke ile Saç Rengi Nasıl Açılır?

Sirke ile Saç Rengi Nasıl Açılır?

Sirkeyle saç rengi açmak isteyenler ister elma sirkesi ister kırmızı şarap sirkesi isterse beyaz şarap sirkesi kullanabilirler. Sirke ile saç rengi açma yolları şu şekildedir:

  • 2 su bardağı sirkeyi küçük bir kaba koyup kaynatın. Su kaynadıktan sonra 2 yemek kaşığı sirkeyi ekleyin ve 15 dakika boyunca demleyin.
  • Sirkeli su karışımını demledikten sonra ocaktan alın ve soğutun. Karışım soğuduktan sonra bir sprey şişesine koyun.
  • Banyoda saçlarınızı yıkayın ve kurulayın. Ardından spreye koyduğunuz sirkeli su karışımını saçınıza sıkın.
  • Saçlarınızın sarı tonlarda açılmasını istiyorsanız beyaz sirke kullanabilirsiniz. Elma sirkesi kumral tonlarda saç rengi elde etmenize imkan sunacaktır.
  • Parlak şeritler yapmak istiyorsanız sprey şişesine limon  suyu eklemeniz gerekir. 2 çay kaşığı limon suyu ekleyip şişeyi çalkaladıktan sonra açmak istediğiniz saç şeritlerine karışımı sürebilirsiniz.Sirke ile Saç Rengi Açma Yöntemi

Eğer koyu kahverengi saç rengine sahipseniz sirke uygulaması sayesinde çikolata kahve renginde tatlı bir saç rengi elde edebilirsiniz.  Sirke hem saç rengini açmada hem de ten rengini açmada oldukça etkili bir yöntemdir.  Sadece saç rengini açmakla kalmayan sirke saça parlaklık kazandırmaktadır. Sirke ile saç rengi açmak isteyenler sirke kokusundan dolayı rahatsızlık duyuyorsa sirkeli su karışımının içerisine birkaç damla lavanta yağı ekleyebilir ve saçınızda rahatlıkla kullanma imkanına sahip olabilirsiniz.

OKUYUCU YORUMLARI