Sivilceler İçin Limon Maskesi

Sivilceler İçin Limon Maskesi
  • 1 Star
    Loading...

Sivilceler İçin Limon Maskesi

Sivilceler için kurutucu özelliği olan limon maskeleri cilde oldukça faydalıdır. Limonun içerisinde asit bulunur. Bu asit kurutucu etkisi ile sivilcelerin gittikçe kuruyarak düşmesini sağlar.

Sivilceler için Limon Suyu 

1 çorba kaşığı limon suyu 2 çorba kaşığı bal Limon suyu ve balı birbirine karıştırarak ocağın üzerine koyun. Ocakta bir süre kaynattıktan sonra ateşten alın. Ilık hale gelince cildinize sürün. 15 dakika beklettikten sonra cildinizi temizleyin. 10 gün içinde her gün yapacağınız bu maske ile sivilceleriniz kuruyacaktır.

Limon Ve Yoğurtlu Sivilce Maskesi

5 damla limon suyu 1 çorba kaşığı az yağlı yoğurt Yoğurdun üzerine 5 damla limon damlatın. Cildinize özen göstererek sürün. Sivilcelerin patlamaması için sert hareketlerden kaçının. 15 dakika beklettikten sonra cildinizi yıkayabilirsiniz. haftada 2 kez uygulamak cilt üzerinde onarıcı ve sivilceleri yok edici bir etki yapacaktır.

Sivilcelere Limon sulu Çözüm

1 çay kaşığı limon suyu 1 yumurta akı Yumurtayı kırdıktan sonra akını ayırın. Yumurta akının üstüne limon suyunu ilave edin. Cildinize sürdükten sonra 20 dakika bekletin ve durulayın. Haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

Sivilceler İçin Limon Maskesi

Sivilceler İçin Limon Maskesi

Limon Maskesi Tarifi

1 çay kaşığı limon suyu 1 çay kaşığı kil 1 çay kaşığı aspirin tozu Malzemeleri karıştırarak cilt üzerinde sivilcelerin olduğu bölgelere sürün. Maske hızlı bir şekilde kurumaya başlayacaktır. Cildinizde 10 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Haftada bir kere kullanımı uygundur.

Sivilceler İçin Limon Maskesi

Sivilceler İçin Limon Maskesi

Sivilceler için Limon Maskesi

1 adet soğan Yarım limon suyu 1 adet soğan kabukları soyulduktan sonra püre haline getirilir. Yarım limon suyu başka bir kabın içerisine sıkıldıktan sonra soğan püresinin içine ilave edilir. Karışım cilde sürülür. Ciltte fazla bekletilmemesi uygundur. Hemen kuruduktan sonra yıkayın. Soğan ve limon suyu bir araya geldiğinde fazla yakıcı olabilir. Bu maskeyi çok sık uygulamak sakıncalıdır. Haftada bir kere kullanılabilir.

 

Bilginiz, Cildinize Yansısın…

OKUYUCU YORUMLARI