Siyah Nokta Temizliği İçin Öneriler

Siyah Nokta Temizliği İçin Öneriler.
  • 1 Star
    Loading...

Siyah Nokta Temizliği İçin Öneriler

Siyah nokta sorunu ciltte yaşanan sorunlar arasında yerini almaktadır. Sivilce oluşumu, akne, sivilce lekesi gibi durumlar arasında biri olan siyah nokta sorunu için sizlere bazı önerilerde bulunacağız.

Siyah noktanın nedeni, özellikle yağlı ciltlerde olmakla birlikte gözenekleri büyük olan cilt tipinde yağ, kir, makyaj gibi zararlı şeylerin gözeneklerde birikmesi sonucu ciltte siyah nokta sorunu ortaya çıkar.

Nedenini eğer tam anladıysak siyah nokta temizliği de o kadar basit bir hale gelecektir. Nasıl mı diyecekseniz eğer hep birlikte bakalım. İlk başta şunu söyleyelim. Siyah nokta temizliğinde ilk adım her gün yüzünüzü iyi bir temizleme ürünü ile yıkamaktır. Ayrıca makyaj sonrası makyajı ciltten silmekte çok önemlidir. Son olarak ise cildin nemlenmesi ve ciltteki gözeneklerin açık kalması için bir nemlendirici de kullanmanız çok önemlidir.

Siyah Nokta Temizliği İçin Öneriler.

Siyah Nokta Temizliği İçin Öneriler.

Doğal maskeler ile siyah nokta temizliğine geçecek olursak eğer,

İlk adımınız ise yarım kase yoğurt ve yarım limon suyunu bir kase buluşturup iyice karıştırdıktan sonra siyah nokta olan bölgeye maske olarak sürmektedir. Siyah noktalar için ise bir diğer etkili olan maske kil maskesidir. Kil maskesi yöntemi ile burun üstü ve diğer bölgelerdeki siyah noktalardan hemen kurtulma şansına sahip olacaksınız. Yarım limon suyu ve bir adet yumurta akını karıştırınız. Bunun sonucunda yüzdeki siyah noktalardan kurtulmuş olursunuz.

Siyah nokta bandı, siyah nokta maskeleri de siyah nokta temizliği konusunda etkili olan bir diğer yöntemler arasındadır. Ama en etkili yöntemlerin doğal yöntemler olduğunu bilmenizi isterim.
Son olarak ise en etkili yöntem olan kahve telvesi ve biraz zeytinyağını karıştırıp maske olarak yüzünüze sürünüz. Belli bir zaman zarfından sonra maskeyi ılık su ile çıkartmaya çalışınız. Sizde etkili olacağını gözlerinizle fark edeceksiniz.

Yağlı ciltler siyah nokta oluşumuna daha elverişli olduğunu unutmayalım. Bunun için yağlı ciltlere sahip kişiler daha dikkatli olmaları önemlidir.

OKUYUCU YORUMLARI