Siyah Nokta Temizliği

  • 1 Star
    Loading...

Dogal Yöntemlerle Siyah Nokta Temizliği

Siyah noktalar için maske tariflerini herkes merak eder. Çünkü siyah noktalar bir çok kişi için hayatlarının belirli dönemlerinde savaştıkları bir sorundur. Siyah noktalar tedavi edilmediği zaman kötü bir görüntü oluştururlar.

Bu yüzden bir çok doğal yöntem ile siyah noktalardan kurtulmak mümkün olmaktadır. Siyah noktalar açık gözeneklerin içine dolan kir ve sebumlardan dolayı oluşmaktadır. Cilt düzenli olarak temizlendiğinde siyah noktaların oluşumu da önlenmiş olacaktır. Siyah noktalar temizlenmediğinde içlerinde biriken kir ve sebumlar iltihaplı sivilcelerin oluşmasına neden olacaktır.  Bu yüzden siyah noktaların temizlenmesi oldukça önemli bir husustur.

Siyah noktalardan doğal yöntemler ile kurtulabilmek için, bu uygulamaların düzenli olarak yapılması ve cildin temizliğine önem verilmesi oldukça önemlidir. Cildin günlük temizlik rutininin aksatılmaması ve makyajın  mutlaka temizlenmesi çok önemlidir.

Siyah noktalar için uygulanan maskeler arasında bir çok yöntem vardır. Ama en etkili olanının hangisi olduğunun belirlenmesi kişiden kişiye göre değişir. Bir çok kişi bant gibi uygulamalardan da sonuç almaktadır. Ancak en doğal sonuç için aşağıdaki maskeleri tercih edebilirsiniz.

Siyah Noktalar için Karbonat Maskesi

En çok bilinen siyah nokta giderici maske, siyah noktalar için karbonat maskesi uygulamaktır. Bu maskeyi yapmak oldukça kolay olup, aynı zamanda cildinizdeki lekelerin görünümünü azaltmış olacaksınız.

Bir yemek kaşığı karbonatın içine azar azar ekleyeceğiniz su ile hamur haline gelmesini sağlayarak yüzünüze uyguluyorsunuz ve siyah noktaların olduğu bölgeye masaj yaparak sürüyorsunuz. 5 dakika beklettikten sonra, masaj yaparak çıkartıyorsunuz ve yüz temizleme losyonu ile cildinizi temizliyorsunuz. Haftada iki kez düzenli olarak yaptığınızda etkisini göreceksiniz.

 

Siyah Noktalar için Domates Maskesi

Siyah noktalar için domates maskesi bir çok kişi tarafından bilinmese de oldukça etkilidir. Çünkü domates aynı zamanda çok güçlü bir antioksidandır. Doğal ve hormonsuz bir domatesi ortadan ikiye bölüp, siyah noktalar olan cildinize sürün.  Güzelce masaj uygulayarak 10 dakika kadar cildinize uygulayın. Daha sonra yıkayın. Siyah noktalar için domates maskesi cildinizi canlandırıcı etki sağlarken, anti aging etkilerle de daha genç bir cilde kavuşmanızı sağlayacak.

 

Siyah Noktalar için Deniz Tuzu

En çok bilinen siyah noktalardan kurtulma yöntemi olan peeling, deniz tuzu ile yüze uygulandığında siyah noktalardan arındırıcı bir etki oluşmasını sağlar. Siyah noktalar için deniz tuzu maskesi cildin ölü hücrelerden arınmasını sağlayarak, düzenli kullanımda siyah noktaları giderir.

 

Siyah Noktalar için Limon ve Şeker

En çok bilinen siyah nokta maskelerinden olan limon şeker de doğal bir peelingtir. Bir çok kişi, limon suyu ve şeker karışımı ile yüzüne peeling yaparak siyah noktaların azalmasını sağlamıştır. Siyah noktalar için limon ve şeker peelingi bir çok uzman tarafından da şekerin zararlı olduğu gerekçesi ile tavsiye edilmemektedir ama kadınlar iyi sonuç aldıklarını belirtmişlerdir.

OKUYUCU YORUMLARI