Siyah Noktalar İçin Jelatin Maskesi

  • 1 Star
    Loading...

Hem kadınlarda hem erkeklerde meydana gelen siyah noktalar herkesin ortak bir cilt problemi olarak bilinmektedir. Piyasada siyah nokta problemi ile ilgili birçok ürün bulunmaktadır. Düzenli peeling uygulamaları, cilt maskeleri, siyah nokta bantları kullanılarak siyah noktalardan kurtulmak mümkündür.

Siyah noktalarda en önemli olan siyah noktaları sıkmadan doğru uygulamalar ile temizlemektedir. Siyah noktalar ile uğraşıldığında ciltte iz bıraktığı için sıkmak gibi yöntemler önerilmemektedir. Siyah noktalar düzenli aralıklar ile temizlenmelidir.

Cildin ihtiyacına göre maske ve peeling uygulamaları için belirli aralıklar ile jelatin maskesini tercih edebilirsiniz. Kolay uygulanabilen bu maske, hem pratik hem de ucuz bir cilt maskesidir.

Siyah Nokta Jelatin Maskesi

Siyah nokta tedavisinde cilt maskeleri sıklıkla kullanılmaktadır. İyi sonuç veren birçok doğal siyah nokta maskesi de sıklıkla tercih edilmektedir. Son dönemlerde yaygın olarak jelatin maskesi de kullanılmaya başlanmıştır.

  • Jelatin maskesi, siyah nokta temizliğinde yardımcı olurken ciltteki ölü derilerin temizlenmesine de yardımcı olmaktadır. Cilde parlaklık vermede de yardımcı rol oynamaktadır.

Siyah Nokta Jelatin Maskesi Yapımı

Yapımı çok basit olan siyah nokta içi jelatin maskesi yağlı veya yağsız süt, toz sade jelatin kullanılarak hazırlanmaktadır. Maskeyi hazırlarken aromalı jelatinler leke yapabileceği için sade olanları tercih edilmelidir.

  • Bir yemek kaşığı toz sade jelatin içerisine 1.5 yemek kaşığı yağlı veya yağsız süt ilave edin.
  • Karıştırdıktan sonra mikrodalgada 10 saniye ısıtın. Mikrodalganız yoksa benmari usulü karışımı homojen hale getirebilirsiniz.
  • Akışkan bir hale gelen karışımı elinizde veya bir fırça yardımı ile tüm yüzünüze, siyah noktanın bulunduğu bölgelere sürün.
  • Maskenin tamamen kurumasını bekleyin.
  • Kuruduktan sonra elinizle maskeyi soyun.

Böylece cildiniz parlaklık kazanmış olacak, ölü derilerden ve siyah noktalardan da temizlenmiş olacaktır.

OKUYUCU YORUMLARI