Takma Kirpik Nasıl Takılır?

Takma Kirpik Nasıl Takılır?
 • 1 Star
  Loading...

Takma Kirpik Nasıl Takılır?

Takma kirpik ve makyaj kadınların özel günler ve günlük hayatında bir vazgeçilmez haline gelmiştir. Makyaj ürünleri arasında birçok farklı ürün kullanılmaktadır. Özellikle özel günlerde göz makyajını ön plana çıkarmak için takma kirpik kullanımı da yaygınlaşmıştır. Mükemmel ve uzun görünen kirpikler için günlük yaşamında da takma kirpik kullanan kişiler bulunmaktadır.

Göz makyajını tamamlaması açısından takma kirpik taktırma genellikle özel günlerde tercih edilmektedir. Profesyonel makyaj uzmanları tarafından uygulanabileceği gibi satın aldığınız takma kirpiği evde kendiniz de pratik bir şekilde doğru uygulama ile takabilirsiniz.

 

Takma Kirpik Takmak İçin Gerekli Malzemeler

Kadınlar daha çekici ve güzel görünmek için takma kirpik, takma tırnak gibi birçok güzellik ürünü kullanmaktadır. Takma kirpikler birçok güzellik merkezinde ve kozmetik marketlerinde satılmaktadır. Birçok farklı modelde, uzunlukta takma kirpik bulmak mümkündür. Takma kirpik takarken birkaç malzemeye ihtiyacınız olacaktır.

 • Kiprik yapıştırıcı
 • Normal bir cımbız veya takma kirpik cımbızı
 • Takma kirpik gereken malzemeler arasında yer almaktadır.

Malzemeleri satın alırken birkaç noktaya dikkat etmelisiniz. Doğal ve uzun kirpiklere sahip olmak için takma kirpik seçimi yaparken kaliteli bir ürün almaya dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda tercih etmiş olduğunuz takma kirpik yapıştırıcısı da tanınmış, güvenilir ve kaliteli bir markanın olması gerekmektedir.

Takma Kirpik Nasıl Takılır?

Takma Kirpik Nasıl Takılır?

Takma Kirpik Takılması

 • Kirpik yapıştırıcısını kirpik diplerine sürün ve biraz yapışık bir kıvam alması, kolay yapışması için kısa bir süre bekleyin. Bekleme yapılmadığında yapıştırıcı bulaşacak ve kirpik yapışması zor olacaktır. Kaymalara, doğru yere yapışmamasına da neden olabilmektedir. Bekleme süresini 20 saniyenin üzerine çıkarmayın.
 • Takma kirpiği bir cımbız yardımı ile tutun.
 • Göz kapağına yerleştirirken mutlaka yarım santimlik bir boşluk bırakmaya özen gösterin.
 • Kirpik eğer sizin kirpik uzunluğunuzdan çok fazla ise dikkatli bir şekilde uçlarından az miktarda kesin. Eğri kesmemeye dikkat edin.
 • Yapıştırırken önce orta kısmı yapıştırın. Daha sonra sağ ve sol kenarları yapıştırın. Yapıştırma esnasında doğru açıyla ve gerekli boşluğu bırakarak yapıştırdığınıza dikkat edin. Göz kapağınızın çok dışında veya içinde olmamasına, düzgün ve doğal bir görünüm oluştuğuna emin olun.
OKUYUCU YORUMLARI