Tel Toka İle Kısa ve Uzun Saç Düzleştirme Yöntemi

Tel Toka İle Kısa ve Uzun Saç Düzleştirme Yöntemi
 • 1 Star
  Loading...

Tel Toka İle Kısa ve Uzun Saç Düzleştirme Yöntemi

Tüm saç tiplerinin, yakıcı ve yıpratıcı elektronik aletlerle fön çekilmesi için çok savunmasız bir yapısı olduğunu ünlü kuaförler dâhil olmak üzere ve saç bakım uzmanları belirtmektedir.

Fakat saçları çok kabaran ve durmadan elektriklenen bayanlar için farklı yöntemler de buluşçular tarafından ortaya çıkarılmıştır.

Saçlarınızı yakıp kırarak fön çekmek yerine, evdeki bazı küçük yöntemlerle de saçlarınızın elektriğini alabilir, hatta elektriğini alıp yatıştırmakla kalmayıp dümdüz fön bile çekebilirsiniz. Bunu başarmanın tek doğal yöntemi ise tel toka ile saç düzleştirmektir.

 

Tel Toka’nın Saç Düzleştirmede Etkisi

Tel toka ile saç düzleştirmek elbette ki kendi başınıza fön çekmekten daha kolaydır. Saçınızın kısa veya uzun olması tel toka ile saç düzleştirmeye asla engel olmamaktadır.

Kendi kendinize saç düzleştirmeye çalıştığınızda, kollarınız yorulacaktır ve saçlarınız uzun veya kısa olduğunda iz olmuş bir saç ile karşılaşabilirsiniz.

Hiçbir uğraş istemeyen ve kesin sonuç elde edebileceğiniz, tel toka ile saç düzleştirmek için, sadece tel toka, saç nemlendirici krem ve bir tarağa ihtiyacınız vardır.

Zaten toka ve tarak her bayan için olmazsa olmazdır bu nedenle saç düzleştirmek daha da kolaydır.

Tel Toka İle Kısa ve Uzun Saç Düzleştirme Yöntemi

Tel Toka İle Kısa ve Uzun Saç Düzleştirme Yöntemi

Evde Kısa ve Uzun Saçı Düzleştirmek İçin Uygulanacak Adımlar

 • Saçlarınız için bu adımları uygulamadan önce kesinlikle saçlarınızı yıkamalısınız. Bir bez yardımı ile saçlarınızı iyice hiç su akmayana kadar kurulamanız gerekmektedir.
 • Ancak havlu kullanırken narin hareket etmeli ve uçlarından doğru saçlarınızı kurutmalısınız. Aksi takdirde saçlarınız elektriklenerek olduğundan daha zor hale gelir. Yatışması da bu nedenle daha çok zorlanır.
 • Bu işlemlerden sonra biraz bekleyerek tamamen kurumasını bekleyiniz.
 • Herhangi bir nemlendiriciden ya da normal kremden biraz avucunuza alarak, tüm saçınıza eşit halde sürün. (saçları yatıştırmaya ve daha çabuk düzleştirmeye yardımcı olacaktır)
 • Kremi yedirdikten sonra, saç bakım spreyiniz veya saç bakım kreminiz varsa onlardan da az bir miktar sürünüz.
 • Bu işlemlerden hemen sonra saçlarınızın kendi kalınlığına göre üçe veya beşe ayırın. Bir kısmını toka ile ayırdıktan sonra diğer kısımları ayrı bir şekilde tel tokalarla kıstırın.
 • Ayırdığınız kısımdan başlayarak, ilk önce saçı taramalısınız ki sürdüğünüz yağ ve sıktığını sprey iyice saça geçsin.
 • Her saçınıza aynı aşamayı uygulayarak, saçınızı yatıştırdıktan sonra tel tokaları sıkı bir şekilde saça takmalısınız.
 • Saçınızın hepsine tel tokaların hepsini doğru bir adımla geçirdikten sonra, düzleştirmek için işleminizi bitirmiş olursunuz.
 • Tel tokalı saçlarınızla 24 saat boyunca tokaları yerinden hiç çıkarmadan yatarsanız, en basit saç düzleştirme işlemini gerçekleştirmiş bulunursunuz ve doğal düz saçlar elde edersiniz.
 • Kafanıza taktığınız tel tokaların tümüyle uyandığınızda, nazikçe tokaları çıkartarak bakım kreminizden bir miktar sürerek işlemi bitirebilirsiniz.
OKUYUCU YORUMLARI