Tırnak Sağlığı İçin Güncel Bilgiler

Tırnak Sağlığı İçin Güncel Bilgiler
  • 1 Star
    Loading...

Tırnak Sağlığı İçin Güncel Bilgiler

Siz bayanlar.. Yüzyıllar boyunca kendinizi güzelleştirme adına gösterdiğiniz hassasiyet, yeryüzünde yaşayan tüm canlılar için ibret alınması gereken bir durum. Narin ellerinizin daha çarpıcı gözükmesi için tırnaklarınıza duyduğunuz ilgi başlı başına bir sanat! Güzellik kategorisi altında paylaştığımız tüm konularda da bahsettiğimiz gibi; güzel olmak için öncelikle sağlıklı olmak gerekir. Göze çarpıcı mükemmellikte tırnaklara sahip olmak istiyorsanız eğer, öncelikle sağlıklı tırnaklara sahip olmalısınız. Bu konu ile ilgili Www.Kadinay.Net çalışanları olarak siz sevgili bayanların sahip olması gereken bilgileri dünya kapsamında akademik bir araştırma yaparak sizlerle paylaşıyoruz.. Tırnaklarınız sağlığınızın göstergesidir. Genellikle pembe renkli tırnaklarınız olduğunda sağlıklı olduğu kabul edilir. Eğer tırnak dokunuzda değişmeler varsa bu; vücudunuzun sağlık, mineral ve vitamin bakımından yavaş çalıştığı anlamına gelir. Tırnak sağlığınıza dikkat ettiğiniz sürece hem mükemmel parmak uçlarına sahip olabilir hem de bu durum size vücudunuzda ters giden herhangi bir şeyi gösterebilir. Genelde tırnaklarınıza sağlık göstergeleri olarak bakmasanızda, güzel gözükmeleri için gerekli çabayı harcamaya çalışıyorsunuz.
Sağlıklı tırnaklara sahip olmak istiyorsanız, öncelikle sağlıklı beslenmelisiniz. diyetinize meyve-sebze, yumurta, balık, fındık gibi besinleri mutlaka eklemelisiniz. Bunların yanısıra birazdan size vereceğimiz besinler tırnaklarınızın sağlığı için vazgeçilmez olup mutlaka not almanızı tavsiye ediyoruz. Kuşkonmaz, kahverengi pirinç ve yumurta. Gelelim yaşam tarzınıza, yaşam tarzının tırnaklarınızın bakımı, sağlığı ve güzel görünümü için önemliliği tartışılmaz.
Mükemmel görünümlü tırnaklar için ipuçları :
*Diyetinize kalsiyum ve çinko dahil edin. Şeker ve alkolü azaltın.
*Tırnaklarınızı kesinlikle koparmayın, kaldırmayın.
*Isırmamanızı ve yememenizi söylemeye gerek duymasakda aslında, siz yinede bunu yapmayın! fakat kendinizi durduramıyorsanız, acı tırnak cilaları bu alışkanlık için çözüm yolu olabilir.
*Şeytan tırnağını kesinlikle çekmeyin. Dokuya zarar vermeden tırnakmakası ile kesin.
*Protein ve vitamin alımını arttırarak, doymuş yağ alımını azaltın.
*Ellerinizi veya bacaklarınızı losyonladığınız zaman tırnaklar üzerini çok az bir losyon ile ovalayın.
*Süt ürünlerini azaltın.
*Düzenli tırnak törpüsü kullanın.
Sağlıklı ve güzel tırnaklara sahip olmak için muhakkak bir salona gitmek zorunda değilsiniz. Kendi evinizde düzenli ve sistematik bir bakım yaparak istediğiniz güzellikte tırnaklara sahip olabilirsiniz. Unutmamalısınız ki bu bakıma öncelikle el ve ayak temizliğinden başlamalısınız.Tırnaklarınız da kendiniz gibi narin ve egzotik görünsün..

{Doğal Güzellik} kategorisinde ki Tırnak Sağlığı İçin Güncel Bilgiler başlıklı yazımız sizlere ciltbilginiz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
Bilginiz Cildinize Yansısın 😉

OKUYUCU YORUMLARI