Transparan Pudra Yapımı

Transparan Pudra Yapımı
  • 1 Star
    Loading...

Transparan Pudra

Makyajdaki son dokunuş, transparan pudradır. Ciltteki parlak ve yağlı görünümü engellemekle kalmaz, mat bir görünüm kazandırır. En önemlisi ise transparan pudra sayesinde makyaj uzun süre dayanıklılığını devam ettirir.

 

Transparan Pudra Yapımı Malzemeleri

Malzemeleri; mısır unu veya pirinç unu, kırmızı kil veya kakao. Ve son olarak yeşil kildir. Ama dilerseniz bu yeşil kili kullanmayabilirsiniz. İlk adım: Eski pudra kutunuza veyahut kapaklı cam kavanozunuza mısır unu veya pirinç ununu koyun. Dilerseniz her ikisini de karıştırabilirsiniz. Fakat mısır unu cilt yapısına daha da uygundur. (1 tatlı kaşığı veya 1 çay kaşığı, bu ne kadar pudra yapmak istediğinize bağlıdır.) yeşil kil ve birazda toz kakao. İkinci adım da ise; Kırmızı kil cildinizi kirden arındırır ve akneleri tedavi eden bir maddedir. Kullanmış olduğunuz pirinç veya mısır ununa istediğiniz tona ulaşana kadar kırmızı kil veya kakao tozunu dökün ve karıştırın. Üçüncü adım ise; Son olarak pudranın kapağını kapatın ve tüm malzemeler karışacak şekilde sallayın. Ve hazırlamış olduğunuz transparan pudra yapımı hazır hale gelmiş bulunuyor. Hazırlamış olduğunuz bu pudra fondötenden sonra kullanılan bir makyaj malzemesidir. Fondöten uyguladıktan sonra, allık fırçası ile pudrayı alıp, burun ve yanak bölgenize uygulayın.

 

Transparan Pudra Yapımı

Transparan Pudra Yapımı

Evde Pudra Nasıl Yapılır?

Bazı ciltler diğer cilt yapılarına göre çok hassas olduklarından dolayı ciltte alerji görülebiliyor. Hal böyle olunca anti-alerjik makyaj ürünlerinin fiyatları da oldukça artıyor ve bütçeyi zorluyor. Peki evde doğal pudra nasıl yapabiliriz? Bunlardan kısaca bahsedelim.

 

Evde Pudra Yapımı Malzemeleri

Malzemeleri; kakao ve nişastadır. Evde yapacağınız bu doğal pudra dayanıklı olmamasıyla birlikte uzun bir süre kullanmayı düşünmeyin. Bu hazırlayacağımız pudrayı çok bekletmemeli, kullanmalısınız. Malzemelerinizi hazırlarken bu durumu göz önünde bulundurarak belirlemelisiniz. Nişastanız bol olmalı, kakaonuz ise az. Nişastanın kullanılma amacı lekeleri kapatmak içindir. Kakao ise cilt tonuna uygun pudra yapmanız için yarar sağlayacaktır. Malzemeleri karıştırma kabının içerisine aldıktan sonra, karıştırmaya başlayın. Karıştırma işlemini hızlı bir şekilde gerçekleştirdikten sonra cilt renginize uygun bir renk elde ettiğinizde karıştırmayı bırakabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz pudrayı cildinize uygulayabilir, kullanabilirsiniz. Bu yöntem doğal bir pudra olduğundan dolayı, cildinizde herhangi bir zarar vermeyecektir.

OKUYUCU YORUMLARI