Türk Kahvesi ile Peeling Hazırlama Yöntemi

Türk Kahvesi ile Peeling Hazırlama Yöntemi.Türk Kahvesi ile Peeling Hazırlama Yöntemi
  • 1 Star
    Loading...

Türk Kahvesi ile Peeling Hazırlama Yöntemi

Tük kahvesi çok sevilerek içilen içecekler arasında yer almaktadır. Çok faydalı olan Türk kahvesi etkili bir peeling için de kullanılmaktadır. Türk Kahvesi ile peeling hazırlayarak cildinizdeki ölü hücrelerden rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Ayrıca toksinleri atmada da yardımcı olan kür siyah noktaların ve cilt lekelerinin yok olmasında kullanılan etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Türk Kahvesi ile Peeling Hazırlama Yöntemi.Türk Kahvesi ile Peeling Hazırlama Yöntemi

Türk Kahvesi ile Peeling Hazırlama Yöntemi.Türk Kahvesi ile Peeling Hazırlama Yöntemi

Türk Kahvesi ile Peeling Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı Türk kahvesi telvesi
  • Yarım yemek kaşığı doğal zeytinyağı

 

Hazırlanışı:

Türk kahvesinin telvesini ve doğal zeytinyağını bir kabın içerisine koyun ve iyice karıştırın.  Ardından ortaya çıkan karışımı yüzünüze sürün. Karışımı yüzünüze sürerken parmaklarınızla nazikçe masaj yapmanız gerekmektedir. Birkaç dakika masaj yapmaya devam edin. Maskeyi 10 dakika boyunca yüzünüzde bekleyebilirsiniz. Ardından bol soğuk suyla yıkayıp maskeyi cildinizden arındırabilirsiniz. Yağlı veya kuru bir cilt yapısına sahipseniz Türk kahvesi maskesini haftada bir kez uygulayabilirsiniz. Hassas cilt yapısına sahip olan kişiler kürü haftada iki defa cildine uygulayabilmektedir. Kürü hazırlamak için içmiş olduğunuz kahve telvelerini saklamak yeterlidir. İçtiğiniz tüm kahvelerin telvesini bir kavanoza koyun ve buzdolabında saklayın.  Sadece yüze değil tüm vücudunuza uygulayabileceğiniz kahve kürü oldukça etkilidir. Türk kahvesi kürünü eğer yüzünüzde kullanacaksanız direk sürebilirsiniz. Ancak vücudunuzun diğer bölgelerinde kullanacaksanız bir kese kullanarak maskeyi tüm vücudunuzda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  

Türk Kahvesi ve Limonla Hazırlanan Peeeling Maskesi

Bir başka kahveyle hazırlanan peeling maskesi ise Türk kahvesi ve limon peeling maskesidir. Peeling sayesinde ölü deriyi tamamen arındırabilirsiniz. Ayrıca peeling sivilceler içinde oldukça etkin olarak kullanılan bir tedavi yöntemidir. Türk kahvesi ve limon kürü özellikle karma veya çok yağlı ciltler için uygulanan ideal bir peeling çeşididir.

 

Malzemeler:

  • 2 çay kaşığı Türk Kahvesi
  • 3 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu

 

Hazırlanışı:

Kuru Türk kahvesini limon suyuyla karıştırın ve yumuşak bir kıvam kazanmasını sağlayın. Yeterli yumuşaklığı elde edemediğinizi düşünüyorsanız üzerine birkaç damla daha limon suyu eklemenizde herhangi bir sakınca yoktur. Maskenin içerisinde limon bulunması nedeniyle göz ve göz çevresini korumak son derece önemlidir. Maskeyi yüzünüze uyguladıktan sonra 7 dakika boyunca yüzünüzde bekletmeniz gerekir. Ardından bol soğuk suyla maskeyi arındırabilirsiniz.  İçerisinde limon suyu bulunan kür cildi hassas bir yapıya kavuşturur. Bu nedenle maskenin gece yapılması çok daha uygundur.

 

Türk Kahvesi ile Peeling Hazırlamanın Faydaları Nelerdir?

Türk kahvesi ile peeling hazırlamak son derece kolay ve ekonomik olması nedeniyle birçok kişi tarafından sık sık kullanılmaktadır. Türk kahvesi peelingi sayesinde ölü cilt atılı. Cilde çok yumuşak bir  yapı kazandıran peeeling uygulaması sayesinde siyah noktalardan kurtulmak da mümkündür.  İster Türk kahvesi ister filtre kahve kullanarak cildinizi doğal yollardan arındırabilirsiniz.

OKUYUCU YORUMLARI