Uzun Kirpikler Oluşturmanın Yolları?

Uzun Kirpikler Oluşturmanın Yolları?
  • 1 Star
    Loading...

6 Adımda Uzun Kirpikler

Özellikle kadınlar uzun kirpikler sahip olmak istemektedir. Bazı kadınlar genetik olarak yoğun ve uzun kirpiklere sahiptir. Fakat kirpik bakımı da dikkat edilmesi konular arasında yer almaktadır. Kullanılan göz makyajı ürünleri, özellikle takma kirpiği sık kullanmak, beslenme alışkanlıkları zamanla kirpiklerin dökülmesine, eski uzunluğunu kaybetmesine neden olmaktadır. Genetik olarak kısa kirpiklere sahip olan kişiler ve kirpikleri herhangi bir nedenden dolayı dökülen kişiler sıklıkla kirpik uzatma yöntemleri ile kirpik sağlığını korumaya, daha uzun kirpiklere sahip olmaya çalışmaktadır. Uzun kirpik gözleri daha iri gösterdiği ve etkileyici bakışlara sahip olmanıza yardımcı olduğu için birçok kadın için uzun kirpiklere sahip olmak önem taşımaktadır. Uygulayacağınız altı adımda sizlerde kısa sürede uzun kirpiklere ve etkileyici bir bakışa sahip olabilirsiniz.

Vazelin Kullanımı

Bir pamuk çubuk yardımı ile kirpik hattının üzerinden ince bir tabaka şeklinde vazelin uy

gulayın. Özellikle yatmadan önce uygulayıp yatabilirsiniz. Düzenli kullanımda kirpiklerinizin daha uzun ve sağlıklı göründüğünü göreceksiniz.

Dışarı çıkmadan öncede kirpik sağlığını korumak için vazelin uygulaması yapabilirsiniz. Vazelin, havadaki zararlı maddelerden kirpikleri koruyarak zayıflamalarını engellemektedir.

Yumurta Akı – Hint Yağı Maskesi

Tam bir protein kaynağı olarak bilinen yumurta akı kirpik bakımı içinde sıklıkla tercih edilmektedir. Yumurta akı ve hint yağını karıştırıp bir fırça yardımı ile kirpik maskesi hazırlayabilirsiniz.

Badem Yağı

Birçok kadın kirpik uzatmak için badem yağı tercih etmektedir. Badem yağı kirpiklere uygulandığında nemlenmelerini sağlayarak kırılmalarını önlemekte ve sağlıklı bir şekilde kısa sürede uzamalarına yardımcı olmaktadır.

Uzun Kirpikler Oluşturmanın Yolları?

Uzun Kirpikler Oluşturmanın Yolları?

Kirpik Fırçalama

Kirpiklerde düzenli olarak fırçalanmalıdır. Bu işlem için kaş fırçalarını kullanabilirsiniz. Bu işlem kirpik diplerinin uyarılmasını sağlamaktadır. Böylece daha hızlı uzamalarında büyük katkı sağlamaktadır.

Sağlıklı Beslenme

Kirpik sağlığı içinde beslenme düzeninize özen göstermeniz gerekmektedir. Düzenli ve sağlıklı bir beslenme programı ile daha uzun, sağlıklı ve güçlü kirpiklere sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra doğal maskeleri düzenli olarak uygulamalısınız. Piyasada bulunan kirpik kremlerini veya evde yapabileceğiniz kirpik kremleri ile de kirpiklerin daha uzun ve sağlıklı olmalarına yardımcı olabilirsiniz.

OKUYUCU YORUMLARI