Yorgun Ciltlere Nasıl Bakım Yapılır?

  • 1 Star
    Loading...

Yorgun Ciltlere Nasıl Bakım Yapılır?.

Cildin yorgun görünümüne birçok neden vardır. Mevsim geçişleri, alkol ve sigara gibi zararlı alışkanlıklar, düzenli cilt bakımı yapmamak, yanlış beslenme ve hava kirliliği ve yaşın ilerlemesi gibi etkenler cildin yorgun görünmesine neden olur.

Cildi yorgun görünümünden kurtarmak için, öncelikle yaşam tarzında küçük değişiklikler yapmak gerekir. Uyku saatlerini düzenleyerek gece ilerleyen zamanlara kadar uyanık kalmamak, alkol ve sigara gibi zararlı alışkanlıklardan kurtulmak ve sağlıklı beslenmek gerekir. Bununla birlikte cildinize düzenli bir şekilde bakım yaptığınız zaman cilt üzerinden yorgunluk emarelerini silebilirsiniz.

Yorgun ciltlere nasıl bakım yapılır, yorgun ciltlere bakım yapılırken nelere dikkat etmek gerekir, yorgun ciltlere bakım yaparken hangi bitkisel ürünlerden faydalanılır, konusunu konuşuyoruz. Cildin yorgunluğunu almak için maden suyu maskesi yapabilirsiniz.

Maden suyu maskesi yapmak için, cam bir kabın içine 1 şişe maden suyu, 1 limonun suyunu ve 3 yemek kaşığı bebek yağı koyup karıştırın. Hazırladığınız karışımla yüzünüzü yıkayın. Maden suyu cildin yorgunluğunu alıp, canlanmasına yardımcı olacaktır.

Yorgun Ciltlere Nasıl Bakım Yapılır?.Cildin yorgunluğunu almak için başka bir yöntemle maden suyu maskesi hazırlayabilirsiniz. 1 tutam dereotunu püre kıvamına gelinceye kadar blandırdan geçirin. Üzerine 1 şişe maden suyu ekleyip buzlukların içine koyun. Buzlukları dondurup, her sabah bir buz kalıbını cildiniz üzerinde gezdirin. Bu işlem cildinizin canlanmasına yardımcı olacaktır.

Yorgun ciltler için salatalık maskesi de yapabilirsiniz. Salatalık maskesi yapmak için, 1 adet salatalığı rendeleyip 1 yeme kaşığı yoğurt ile karıştırın. Hazırladığınız maskeyi cildinizde sürüp yarım saat kadar beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Bu maske cildin nem ve yağ dengesinin oluşmasına yardımcı olur. Ayrıca salatalık sütü cilde canlılık verir. Bu maskeyi cildinize haftada iki defa uygulayabilirsiniz.

Cildin yorgunluğunu almak için yapabileceğiniz maskelerden biri de yeşil elma maskesidir. Yeşil elma ile maske yapmak için, 1 adet yeşil elmayı püre haline gelinceye kadar blandırdan geçirin. Elma püresinin içine 1 tatlı kaşığı nemlendirici krem koyup karıştırın. Hazırladığınız karışımı dekolte bölgesi dahil cildinizin her tarafına eşit bir şekilde sürün. Yarım saat kadar beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

OKUYUCU YORUMLARI