Yüz Germe Estetiği

Yüz Germe Estetiği
  • 1 Star
    Loading...

Yüz Germe Estetiği

Yüzün gençleştirilmesi ve güzelleştirilmesi için yapılan ameliyatlardan biridir.

Her insan ilerleyen yaşlarda yüz bölgesinde oluşan kırışıklık ve sarkmalardan rahatsız olur. Bu kırışıklık ve ciltteki sarkmalar kişiyi olduğundan daha da yaşlı gösterebilir. Yaşın ilerleyişinden kaynaklı olarak oluşan bu kırışıklıklar vücudun diğer bölgelerinde de meydana gelse de en çok yüz bölgesinde oluşur. Yanaklarda, göz etrafında ve alındaki meydana gelen bu kırışıklıklar insanlardaki yaşı hemen ele vermektedir.

Fakat bazı istisna durumlarında da yaşı ne kadar ilerlemiş olursa olsun kimilerinde de bu kırışıklıklara rastlanmaması insanları bu duruma imrendirmektedir. Yüzdeki kırışıkların sebebi ve şiddeti ciltten cilde değişmektedir. Bunun sebebi de her insanın cildinin maruz kaldığı dış etkenlerin birbirinden farklılık göstermesidir.

Tabi yaş faktörü haricinde tükettiğimiz yiyecek ve içecekler de yüzümüzün kırışmasında, sarkmasında ve erken yaşlanmasında önemli rol oynar. Örneğin aşırı sigara ve alkol tüketen insanların ciltleri erken yaşta yaşlanmaya ve sarkmaya başlar. Sigara tüketimi cildin erken zamanda bozulmasına neden olur. Bundan kaynaklı olarak da insanlar ciltlerindeki bu değişimi düzeltmek, sarkmaları ve kırışıklıkları ortadan kaldırmak için yüz germe estetiğine başvururlar.

Yüz gerdirme ameliyatında 3 tane terim kullanılır. Her insanın ihtiyaç duyduğu estetiğe göre belirlenmiştir bu terimler. Mini, orta ve tam olarak isimlendirilir. Kişinin hangi yüz gerdirmeye ihtiyacının olup olmadığını öğrenebilmesi için bir plastik cerraha muayene olması gerekmektedir.

 

Yüz Germe Estetiğinin Çeşitleri

Yüz germe estetiği bayanlara sıkça uygulanan bir operasyondur. Sonuçlar istenilen düzeyde olduğu için her zaman yüz güldürmektedir. Yüz germe estetiğinde birçok farklı yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemler yüz ve yüz çevresine rahatlıkla uygulanmaktadır.

Kısa kesilerle yapılan yüz germe

İp ile yüz germe

Endoskopik yüz gerdirme

Klasik yüz gerdirme

Yüz Germe Estetiği

Yüz Germe Estetiği

İp İle Yüz Gerdirme

Ameliyat masasına yatmadan kısa sürede ciltteki kırışıklıklardan ve sarkmalardan kurtulmak artık çok kolay. Türkiye’de de artık her yaştan bayan ve erkeğin bu yöntem sayesinde yüzlerinin daha genç bir görüntüye kavuşmasını sağlıyor. İp ile yüz gerdirme işlemi en az 5 yaş gençleşme sağlamaktadır.

Hastanın yüzündeki problemlere göre ne kadar ip kullanılacağı ve hangi iplerden asma işlemini uygulayacağı belirlenir. Bu ipler deri altına asma sağlanacak olan bölgelere yerleştirilir. İşlem bittikten sonra cilt temizlenir. Daha sonra kanüller deri altına yerleştirilir. Kanüllerin içinde bulunan ipler deri altına itilir ve kanüller deri altından çekilir.

İşlem yarım saat ya da 35 dakika sürebilmektedir. Lokal anestezi kreminin etkisinin geçmesi ile beraber işlem süresi yaklaşık 1 saati bulmaktadır.

 

İp Çeşitleri Nelerdir?

Düz iplikler

Kılçıklı iplikler

 

Endoskopik Yüz Gerdirme

İzsiz ve kapalı bir operasyondur. Endoskopik estetik cerrahinin en fazla kullanıldığı bölge yüz bölgesidir. Yüz gençleştirme işleminde sıkça kullanılan bir yöntemdir.

Endoskopik yüz gerdirme 3-4 mm’lik teleskoplar ile derinin altından uygulanan bir işlemdir. Teleskobun ucundaki kamera yardımıyla görüntü ekrana aktarılır.

Endoskopik yüz gerdirme üç boyutlu yüz germe olarak da bilinir.

İşlemin amacı yüzü aşağı doğru çeken yapının ve körelmiş mimik kaslarının gevşetilerek yer değiştirmiş dokuların yerine iade edilmesidir. Elde edilen sonuç gençleşmeye atılan ilk adımdır.

Alın, boyun, şakak ve ağız çevresi için de kullanılabilir.

Ameliyat sonrasında birkaç saat dinlendikten sonra hemen ayağa kalkabilirsiniz. Yüzdeki bandajlar 1 hafta sonra açılır ve hasta normal hayatına dönebilir. İşlem uygulanırken hastaya genel anestezi yapılır. Yüzdeki ödem ve şişliğin geçmesi 2-3 hafta kadar sürebilir.

 

Klasik Yüz Gerdirme

Daha genç bir görünüme sahip olmak için insanların yüzlerinde bulunan yağları tekrardan şekillendirmesi ve yağ oranının azaltılmasıyla yüz kaslarının gerginleştirilerek yüzün tekrardan şekillendirilmesi anlamına gelir.

Klasik yüz gerdirme ameliyatı ile fazla yağlardan kurtulmak, kasların tekrardan sıkılaşması ve derinin yeniden şekillendirilmesi mümkündür. Kadınlarda 17, erkeklerde 18 yaş sınırı olarak belirlenmiştir. Ameliyat öncesinde hastanın sigarayı bırakması şart olarak sunulur. Yaklaşık 3-6 saat aralığında bir sürede işlem tamamlanmaktadır. Genel ya da lokal anestezi altında gerçekleştirilir. İyileşme süresi ise en az 10 gün en fazla 2-3 haftadır. Ameliyat açık şekilde yapıldığı için diğer türlere nazaran risk oranı daha yüksektir. Ameliyatın ameliyathane ortamında ve steril ortamda yapılması gerekmektedir. Ancak yaşın daha da ilerlemesi, yerçekimi gibi sebeplerden dolayı cildin tekrardan sarkması neticesinde işlem tekrarına gerek duyulabilir.

 

Yüz Germe Estetiği Sonuçları

Yüz germe estekileri elbette size bazı katkılar sağlayacaktır. En başta o eski yaşlı ve sarkık cildinizden kurtulmuş olacaksınız. Daha genç ve daha dinç bir görünüme sahip olacaksınız.

Yüz germe estetiği eğer başarılı bir doktor tarafından etkileyici yöntemler kullanılarak yapılıyorsa cildin 10 yıl kadar gençleşmesi mümkün olur.

En güzel giysimiz cildimizdir. Bunu sakın unutmayalım. Ona ne kadar iyi bakarsak yaşlanmasını ve yıpranmasını bir o kadar engellemiş oluruz. En güzel cilt kişinin kendi doğal cildidir. Ne yazık ki insanlar ilerleyen zamanlarda kendi ciltlerini dış müdahaleler olmadan kullanamıyorlar. Dış etkenler ve psikolojik etmenlere bağlı olarak cilt yıpranıyor ve dokular zayıflıyor. Ciltte sarkmalar, lekelenmeler ve kırışmalar meydana geliyor. Ama artık bunlardan sadece birkaç saat içerisinde çok az bir ağrı çekerek kurtulmak mümkün.

Eski güzelliğinize ve dinç görünümünüze kavuşmak için büyük fırsat. Siz de kırışıklıklarınızdan şikâyetçiyseniz ve daha genç görünmek istiyorsanız yüz germe estetiği ile 10 yaş daha gençleşebilirsiniz.

OKUYUCU YORUMLARI