Yüz Maskesi ( Kendin Hazırla )

  • 1 Star
    Loading...

Kendi Yüz Maskeni Kendin Hazırla

Yüz maskesi cilt bakımı için oldukça gerekli bir güzellik ürünüdür. Ama piyasada bulunan ürünlerin bir çoğu pahalı olmasına rağmen, iyi bir etki sağlamamaktadır. Güzellik salonlarında da çok fazla ücretlerle yapılan maskeleri evinizde istediğiniz zaman kendiniz de yapabilirsiniz.

Cildiniz için kendiniz yapabileceğiniz güzellik maskeleri kimyasal ürünler kullanmadan evde bulunan malzemelerle çok başarılı sonuçlarla yapılabilir. Ayrıca evinizin rahatında kolayca yapabileceğiniz maskeleri, istediğiniz zaman uygulama özgürlüğüne de sahip olursunuz.

Cildinizdeki lekeler, kuruluk ve ince çizgiler için uygulayabileceğiniz maskeler ile bakımınızı dört dörtlük yapacaksınız. İşte evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz yüz maskeleri tarifleri! Kendi yüz maskeni kendin yap, bütçeni rahatlat!

 

Nemlendirici Etkili Doğal Cilt Bakımı Maskesi

Kuru ciltler için harika bir nemlendirici maske olan bu maskeyi yapmak için gerekenler;

  • Bir avuç toz badem,
  • Badem yağı,
  • 1 yumurta sarısı,
  • Bir kaşık krema

Tüm malzemeler karıştırılarak hamur haline getirilir ve yüze uygulanır. 15 dakika ya da yarım saat yüzde kalan bu maskeyi göz ve dudak çevresine değmeyecek şekilde yayarak ılık suyla temizlemeniz gerekir.

Lekeler için Doğal Yüz Maskesi

Cilt lekelerinin bir çok sebebi vardır ve güzel bir cilt görünümünü engellerler. Bu yüzden lekeler için cilt maskeleri oldukça önemlidir.

Lekeler için yapacağınız maskede maya ve süt yeterli olacaktır. Yaş mayayı süt ile ezerek yüzünüze sürün ve kuruyana kadar bekletin. Bu maskeyi haftada bir yaparsanız birkaç ay içinde sonuç alacaksınız.

Yüz Maskesi

Yüz Maskesi

İnce Çizgiler için Doğal Yüz Maskesi

İki çorba kaşığı bal ve yumurta beyazını karıştırıp yüzünüze sürerseniz, cildiniz daha genç görünecek ve gergin olacaktır. Düzenli olarak kullandığınız maske ile kırışıkların oluşmasını geciktireceksiniz. İnce çizgiler için yüz maskesi tariflerinden biri de gül ile yapılır. Gülün yapraklarını ezip macun haline getirerek yüzünüze sürmeniz yeterli olacaktır.

Haftada bir düzenli olarak maskeyi yapmanız yeterlidir.

 

Yüz Maskesi

Yüz Maskesi

Siyah Noktalar için Doğal Yüz Maskesi

Siyah noktalar için maske denildiğinde ilk akla gelen, kil maskesidir. Doğal kil ile yapılan bu maske düzenli olarak uygulandığında yüzdeki siyah noktalar azalır ve cilt daha berrak görünür.

OKUYUCU YORUMLARI