Yüz Maskesi

Yüz Maskesi
  • 1 Star
    Loading...

Yüz Maskesi Tarifleri

Makyaj, stres, hava şartları gibi çok çeşitli nedenlerden dolayı yüzleriniz zarar görmüş olabilir. Bu tip durumlara karşı olarak çeşitli doğal maske tarifleri  uygulayabilirsiniz. Günlük yaşamın fazla hareketliliğinden dolayı yorgun bir yüze sahip olabilirsiniz. Bu tip durumlarla sonuna kadar savaşmanız gerekmektedir. Yüzünüzü eski sağlığına burada yer alan doğal tarifler ile getirebilirsiniz. Her türlü cilt tiplerine göre değişen özelliklerde yüz maskeleri tarifleri bulunmaktadır. Oldukça pratik olan bu tariflerden kendinize uygun olanları seçebilir ve yüz bakımınızı aksatmamış olursunuz. Her gün yüzünüzün sağlığı için belirli bir saati ayırmanız gerekmektedir.

 

Zencefil ve Bal Maskesi

Kuru ve karma cilt yapısı için oldukça uygun olan bu maske oldukça basit ve etkilidir. İçeriğinde muz, bal, zencefil bulunmaktadır. Bu besinler besleyicilikleri, düzenleme etkileri ve nemlendirici etkileri ile oldukça yararlıdır. Cildinizdeki renk eşitsizlikleri, gözenek tıkanıklıkları gibi problemleri gidermektedir.

Hazırlanışı;

Bir adet yarım muz, 2 yemek kaşığı bal, yarım yemek kaşığı zencefil gerekli olan malzemelerdir. Bu malzemelerin tümünü bir kap içerisine alın ve püre haline gelecek şekilde karıştırın. Oluşturduğunuz bu karışımı yüzünüze ince bir tabaka halinde sürün. Yarım saat boyunca yüzünüzde bekletin ve sonrasında soğuk su ile yüzünüzü yıkayın.

 

Yüz Maskesi

Yüz Maskesi

 

Elma Sirkesi Maskesi

Genel olarak parlak ve yağlı ciltlere sahipseniz cildinizdeki tonlamayı sağlamak amacıyla bu maskeyi yapabilirsiniz. Cildinizin beslenmesi ve sağlıklı bir hale gelmesi için bu  maskeyi kullanmanız oldukça yararlıdır. Elma sirkesi cildi ölü derilerden kurtarır çok daha taze ve daha genç bir görünüme ulaştırır. Yaşlılık lekelerini azaltır, akneleri öneler ve yüzdeki yağlanmayı engeller.

Hazırlanışı;

Malzemeler elma sirkesi ve maden suyudur. Bir fincan elma sirkesi, bir fincan maden suyu ile bu maskeyi yapabilirsiniz. Oldukça pratik bir tariftir. Bu iki malzemeyi karıştırın ve pamuk yardımı ile yüzünüze sürün. Bu maskeyi cildinizde yarım saat beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Bunu hafta içerisinde sürekli olarak denediğinizde etkilerini görebilirsiniz.

  

Limon Maskesi Tarifi

Limonun cilde iyi geldiği herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Limon maskesi karma ve kuru ciltler için uygundur. Sizlerde cildinizin bölgesel ya da tamamen kuru olması ile ilgili olarak şikayetleriniz varsa bu maskeyi rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bu maskeyi sadece yüzünüzde değil aynı zamanda kuru olduğunuzu düşündüğünüz bölgelere sürebilirsiniz. Limon suyu cildinizin parlaklığa kavuşmasına sağlamaktadır. Limon aynı zamanda cildin yumuşamasını sağlar. Limonun aynı zamanda beyazlatma özellikleri de vardır. Yüzünüzdeki kahverengi lekelerden bu maske ile zamanla kurtulabilirsiniz.

Hazırlanışı;Bu maske için gerekli olan malzemeler badem yağı yahut zeytin yağı, bir adet limon. Bir çay bardağı zeytin yağı üzerine limon sıkın. Yüzünüze uygulayın ve yaklaşık 15 dakika sonrasında yüzünüzü yıkayın. Cildinizin soyulmasından şikayet ediyorsanız bu kür size oldukça yarar sağlayacaktır.

 

Yüz Maskesi

Yüz Maskesi

 

Hindistan Cevizi Yağı Maskesi Tarifi

Hindistan cevizi yağı cildinizi oldukça nemlendirmektedir. Limon ile de cildinizin aydınlanmasını sağlayabilirsiniz. Limonun aydınlatıcı özellikleri bulunmaktadır. Cilt aydınlatan maske içerikleri de limon içermektedir. Bu iki malzeme ile yüzünüzdeki lekelerden ve kuruluklardan kurtulabilirsiniz. Yarım çay bardağı hindistan cevizi yağına limon sıkıp karıştırabilirsiniz. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze sürün ve kuruyana kadar bekletin. Sonrasında yıkayarak kurtulabilirsiniz.

 

Yüz Maskesi

Yüz Maskesi

 

Avokado Maskesi Tarifi

Avokado sadece cilt için değil, vücut içinde çok yararları vardır. Hayatımızda yarar sağlamadığı herhangi bir alan yoktur. Bir adet avokado, yumurta beyazı, limon suyunu karıştırarak bu maskeyi elde edebilirsiniz. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze ince bir tabaka halinde sürün ve yarım saat bekletin. Sonrasında yüzünüzü yıkayarak nemli ve yumuşak bir cilde sahip olabilirsiniz.

OKUYUCU YORUMLARI