Zeytin Yağı Cilt Bakımı

Zeytin Yağı Cilt Bakımı
  • 1 Star
    Loading...

Cilt Bakımında Zeytinyağının Faydaları

Zeytinyağı besleyicidir ve onu birçok deri hastalıkları tedavisinde mükemmel bir çözüm haline getiren anti-oksidatif özelliklere sahiptir. Hemen hemen her cilt tipi için uygundur. Dolayısıyla tereddüt etmeden kullanabilirsiniz. Haberimizin devamında zeytinyağının cilt bakımı hususunda ne gibi faydaları olduğunu ve hangi aşamalar katedilerek sonuca ulaşıldığını hep beraber öğrenelim.

 

Cilt Bakımı İçin Zeytinyağı Nasıl Kullanılır

 

Cilt Temizleme İçin Zeytinyağı

Tıpkı makyaj temizlemede olduğu gibi cildinizi temizlemek için de zeytin yağını kullanabilirsiniz. Eğer ki elinizdeki hakiki sızma zeytinyağı ise cildinizi temizlemek için avucunuza bir çay kaşığı kadar alıp dairesel hareketlerle ve parmak uçlarınızla cildinize bir dakika süre ile masaj yapın.

 

Makyaj Temizleme İçin Zeytinyağı

Göz makyajınızı veya suya dayanıklı rimelinizi çıkarma işlemini çok az pamuk ve zeytinyağı ile kolayca halledebilirsiniz. Zeytin yağı bilimsel olarak en doğal makyaj çıkarıcı olarak bilinir.

 

Nemlendirici Amaçlı Zeytinyağı

Zeytin yağı içinde mükemmel nemlendirici maddeler vardır. Bu yüzden zeytinyağı bilinen en doğal nemlendiricidir. Her tip cildi nemlendirmek için kullanılabilir. Örneğin boyun bölgesine birkaç damla uygulayarak masaj yaptığınızda boynunuzun daha elastik ve esnek olduğunu fark edeceksiniz. Kırılgan ve narin tırnaklar için etkili çözüm olarak tırnak etlerine uygulanabilir. Küvetin içine bir çay kaşığı zeytinyağı ekleyerek cildinizin nemli kalmasını sağlayabilirsiniz.

 

Zeytin Yağı Cilt Bakımı

Zeytin Yağı Cilt Bakımı

Yaşlanma Karşıtı Zeytinyağı

Zeytin yağı yaşlanma karşıtı maddeler bakımından mükemmel bir nimet. Hepimiz zeytinyağının E Vitamini ve diğer antioksidanlar bakımından çok zengin olduğunu biliyoruz. E Vitamini vücut üzerinde serbestçe dolaşan mikroplara karşı mücadelede çok etkilidir. Yaşlanan cildinize direk olarak uygulayabilirsiniz. Bu hasarlı cilt hücrelerini tamir ederek daha genç bir görünüm kazandıracaktır.

 

Yağlı Ciltler İçin Zeytinyağı

Zeytinyağı cildi derinlemesine temizler ve cildin doğal yağ üretimini dengelemeye yardımcı olur. Yağlı cilde sahipseniz zeytinyağı ile cildinize masaj yapıp sonrasında ılık su ile durulayabilirsiniz. Sivilceler, lekeler, kist ve siyah nokta gibi cilt problemlerinde zeytinyağı size yardımcı olacaktır.

OKUYUCU YORUMLARI